اخبار > كارگاه آموزشي اقتباس از قصص قرآني در آثار نمايشي


فرهنگستان هنر برگزار مي‌كند:
كارگاه آموزشي اقتباس از قصص قرآني در آثار نمايشي

 

كارگاه آموزشي «اقتباس از قصص قرآني در آثار نمايشي» با حضور سعيد شاپوري از سوم تا پنجم اسفند در پژوهشكده هنر، وابسته به فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

 كارگاه آموزشي «اقتباس از قصص قرآني در آثار نمايشي» با حضور سعيد شاپوري از سوم تا پنجم اسفند در پژوهشكده هنر، وابسته به فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.


به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كارگاه «اقتباس از قصص قرآني در آثار نمايشي »، نخستين كارگاه از سلسله كارگاه‌هاي آموزشي «اصول و روش‌هاي اقتباس نمايشي از آثار ادبي» است. اين كارگاه با توجه به ضرورت توليد و عرضه آثار نمايشي فاخر ديني بر مبناي قرآن كريم و لزوم آشنايي نويسندگان فعال در اين عرصه با اصول اقتباس از اين منبع ارزشمند ديني برگزار مي‌شود و هدفش برداشت صحيح و دراماتيك از قصص قرآني است.

«اصول اقتباس در آثار نمايشي»، «مفاهيم ، ويژگي‌ها و كاركردهاي هنر ديني»، «معرفي جلوه‌هاي نمايشي آيات قرآن كريم»، «اصول اقتباس و بهره‌گيري نمايشي از قصص قرآني» و «تحليل نمونه آثار ارزشمند اقتباسي از قرآن كريم» از جمله سرفصل‌هايي است كه در اين كارگاه مورد بررسي قرار مي‌گيرد. گفتني است، در جلسه پاياني اين كارگاه، اقتباس از سوره‌ها و آيات قرآني با تمركز و تاكيد بر سوره «آل عمران» آموزش داده مي‌شود.

سعيد شاپوري ، پژوهشگر، نويسنده و استاد دانشگاه است. وي تاكنون چندين نمايشنامه و فيلمنامه را بر اساس قصه‌هاي قرآني به رشته تحرير درآورده است. كتاب «جلوه‌ دراماتيك قرآن كريم» و مقاله «اقتباس ديني از قرآن كريم» از جمله تاليفات وي به شمار مي‌رود.

كارگاه «اقتباس از قصص قرآني در آثار نمايشي»، طي سه جلسه از سوم تا پنجم اسفند ماه از ساعت 15 تا 19 در پژوهشكده هنر برگزار مي‌شود. علاقه‌مندان براي شركت در اين كارگاه مي‌توانند به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، بالاتر از تقاطع امام خميني(ره)، نبش كوچه شهيد حسن سخنور، شماره 29 مراجعه يا با شماره 2- 66956190 تماس بگيرند.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٨٩ - ٠٧:٣٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تازه های خبری
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.