اخبار > افتتاح دو نمايشگاه «خوشنويسي» و «سفال» در صبا


افتتاح دو نمايشگاه «خوشنويسي» و «سفال» در صبا

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا هم زمان با ايام اعياد شعبانيه، ميزبان دو نمايشگاه «خوشنويسي» و «سفال» است.

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا هم زمان با ايام اعياد شعبانيه، ميزبان دو نمايشگاه «خوشنويسي» و «سفال» است.

به گزارش روابط عمومي‌مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، اين مؤسسه از 19 مردادماه، ميزبان نمايشگاه 40 اثر از آثار خوشنويسي و خوشنگاري هنرمند خوشنويس «اسحق حنيفه» است، وي محقق و مدرس دانشگاه است، كه با ابداع يك قلم خاص، به خلق آثاري كه آن را خود «خوشنگاري» ناميده، پرداخته است.

«خوشنگاري» واژه‌اي است كه اين هنرمند خوشنويس معاصر براي نمايشگاه خود برگزيده، كه به عقيده وي كلمه «خوش» آن از خوشنويسي و «نگار» آن از نگارگري به عاريت گرفته شده و مي‌تواند در برخي موارد جايگزين مناسبي براي تايپوگرافي و بعضاً هم به جاي نقاشي خط باشد. اين نمايشگاه از 19 تا 25 مردادماه در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، نگارخانه صبا (2) برگزار مي‌شود.

دومين نمايشگاه، نمايشگاه «سفال» پريسا لعل خوشاب، است. اين نمايشگاه شامل 45 اثر ارائه شده از آثار اوست. در اين نمايشگاه، به وضوح مي‌توان ردپاي گرافيك را مشاهده كرد. سادگي فرم‌ها، پيامي‌كه در عمق هر كار نهفته است، استفاده از خط، نوع رنگ آميزي، لعاب و غيره همه نشان از حضور قوي گرافيك در خلق آثار سفالي دارد.

در آثار اين هنرمند نقوش سنتي و تاريخي-ايراني به وضوح قابل مشاهده است كه با بيننده ارتباطي نزديك برقرار مي‌كند. در برخي آثار ديگر نيز فيگورهايي از حيوانات جلوه خاصي دارد.

گفتني است اين هنرمند كارشناس گرافيك بوده و به تازگي، موفق به اخذ ديپلم نگارگري شده است. اين نمايشگاه در نگارخانه حوضخانه مؤسسه صبا از روز دوشنبه 19 مردادماه تا 29 مرداد ماه، ميزبان عموم علاقه‌مندان است.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٨٩ - ٠٧:٥٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.