اخبار > صبا با افتتاح «فوتوغرافخانه» تاریخ عکاسی ایران را روایت می‌کند


صبا با افتتاح «فوتوغرافخانه» تاریخ عکاسی ایران را روایت می‌کند

 

مؤسسه صبا در «فوتوغرافخانه» از نخستین خودعکس‌ها (سلفی‌ها) و عکس‌های ثبت‌شده در ایران رونمایی می‌کند.

مؤسسه صبا در «فوتوغرافخانه» نخستین خودعکس‌ها (سلفی‌ها) و عکس‌های ثبت‌شده در ایران را به نمایش می‌گذارد.
به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه که همراه با نشست تخصصی عکاسی قاجار با حضور صاحب‌نظران عکاسی کشور، همزمان با یکصد و‌ هفتاد و هفتمین سالروز ورود عکاسی به ایران برگزار می‌شود، عصر دوشنبه ۲۵ آذر 1398، ساعت ۱۶ در نگارخانه «خیال» گشایش خواهد یافت.
«فوتوغرافخانه» مجموعه‌ای منحصربه‌فرد و کمیاب، شامل بیش از ۱۲۰ عکس است که سیری تصویری از آغاز عکاسی در ایران را به روایت ناصرالدین شاه قاجار و «خودتصویر»هایش که نخستین خودعکس‌های (سلفی‌های) ایرانی نیز محسوب می‌شوند، نشان می‌دهد.
این آثار دربرگیرنده عکس‌هایی از نخستین روایتگران تصویری زندگی مردم ایران: هولستر، عبدالله قاجار، آنتوان سوریوگین، و... است.
این ‌مجموعه با همکاری میراث جهانی کاخ گلستان، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، موزه ملی ملک و مجموعه‌های شخصیِ کامران نجف‌زاده و محسن احتشامی فراهم شده و به معرض تماشای علاقه‌مندان تاریخ حدوداً ۱۸۰ساله عکاسی گذاشته خواهد شد.
فرصت بازدید از این گنجینه ارزشمند و تاریخی از 26 آذر تا ۱۰ دی 1398، همه‌روزه (به‌جز روزهای تعطیل) از ساعت ۱۰ تا ۱۸، برای همه علاقه‌مندان مهیاست.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨ - ١٥:٢٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.