اخبار > كارگاه اصول معماري سنتي ايراني برگزار مي‌شود


به مناسبت بزرگداشت استاد حسين لرزاده
كارگاه اصول معماري سنتي ايراني برگزار مي‌شود

 

كارگاه اصول معماري سنتي ايران با عنوان «ماكت سازي مقرنس» با حضور دانشجويان و علاقه‌مندان معماري سنتي در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

كارگاه اصول معماري سنتي ايران با عنوان «ماكت سازي مقرنس» با حضور دانشجويان و علاقه‌مندان معماري سنتي در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين كارگاه يكي از برنامه‌هايي است كه در حاشيه برگزاري يادمان استاد حسين لرزاده در نظر گرفته شده است. اين كارگاه با حضور استاد خليل كارگر از پيشكسوتان حوزه معماري سنتي برگزار مي‌شود.

خليل كارگر، 8 بهمن سال 1337 در شهر يزد متولد شد. او از چهارده سالگي به كار معماري روي آورد و در محضر استادان رحيم و حسين صادقي و علي‌اكبر خرمي به فراگيري معماري سنتي پرداخت. وي در تمامي زمينه‌هاي معماري سنتي از جمله كاشي‌كاري، گچ‌كاري، آينه‌كاري، معرق‌كاري و ... مهارت دارد. طراحي و ساخت گنبد ملافرج‌الله يزد، طراحي و ساخت مسجد آل رسول و حسينه بيد ميبد، يزدي بندي بازار خان يزد، مرمت و معماري گنبد حسينه هشت يزد از جمله آثار معماري وي محسوب مي‌شوند.

كارگاه ماكت سازي مقرنس از 13 تا 16 شهريور از ساعت 10 تا 14 در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود. علاقه‌مندان براي شركت در اين كارگاه مي‌توانند به نشاني خيابان ولي‌عصر، پايين تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552، ساختمان مركزي فرهنگستان هنر مراجعه كنند.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٠ - ٠٧:١٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.