اخبار > پوسترهاي «غزه» بر ديوار موزه فلسطين رفت


پوسترهاي «غزه» بر ديوار موزه فلسطين رفت

 

نمايشگاه پوسترهاي دانشجويي«غزه» در موزه هنرهاي معاصر فلسطين افتتاح شد.

نمايشگاه پوسترهاي دانشجويي«غزه» در موزه هنرهاي معاصر فلسطين افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، موزه هنرهاي معاصر فلسطين، عصر سه شنبه 25 شهريور ميزبان مديران، هنرمندان و علاقه‌منداني بود كه براي افتتاح نخستين جشنواره دانشجويي پوستر«غزه» آمده بودند.
پژمان دادخواه؛ دبير جشنواره درباره اين جشنواره و نحوه برگزاري آن گفت: با توجه به اتفاقات روز جهان اسلام و كشتار بيرحمانه اي كه در غزه اتفاق افتاد تصميم به برگزاري جشنواره پوستري با موضوع غزه گرفتيم. بر اساس فراخوان منتشر شده توسط دانشگاه علمي_كاربردي فرهنگ و هنر، تعداد زيادي پوستر با محوريت موضوع غزه به دبيرخانه جشنواره رسيد كه با تصميم داوران 20 اثر برگزيده اين جشنواره در نمايشگاه به نمايش در امد.
وي با اشاره به اين كه تمام آثار به نمايش درآمده توسط دانشجويان خلق شده است، اشاره كرد: اين دانشجويان، هنرمندان نسل بعد خواهند بود و شركت در اين جشنواره تمرين خوبي براي حرفه اي شدن و متعهد بودن آنان خواهد بود.
 حميد شاه آبادي، مشاور وزير ارشاد و سرپرست موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی فرهنگ و هنر نيز در مراسم افتتاح اين نمايشگاه ضمن خشنودي از برگزاري اين جشنواره ابراز كرد: بيش از آنكه به كميت و كيفيت آثار به نمايش در آمده توجه كنيم، بايد به عشق و علاقه اي كه دانشجو به بيان درك خود از اين كشتار انساني داشته، ارج نهاده شود.
معاون هنري سابق ارشاد با اشاره به اينكه آثار ارائه شده در سطح كار جشنواره‌اي و نمايشگاهي‌ است، ادامه داد: وقتي نمايشگاهي به يك موضوع معطوف مي‌شود حلقه مخاطبينش پايين‌تر مي‌آيد، اما از سوي ديگر كانون تخصصي بحث از كيفيت بالاتري برخوردار مي‌شود. تخصصي بودن اين نمايشگاه در يك حوزه هنري از ويژگي‌هاي خوب اين نمايشگاه است. آثار به نمايش درآمده در اين جشنواره ظلم مضاعفي كه به كودكان در غزه رفته است را به طور ويژه اي مورد توجه قرار داده‌اند.
شاه آبادي به دولتي نبودن جشنواره به عنوان ويژگي ديگر آن اشاره كرد و ادامه داد: كار از بطن جريان دانشجويي و مردمي برخاسته است و به همين دليل لاجرم بردل نيز خواهد نشست و اثر گزار است.
وي ادامه داد: ما انتظار نداريم دشمنانمان با اين حركت‌ها و جشنواره‌ها از تحركات خود دست بردارند، اما مطمئنا برگزاري اين دست جشنواره‌ها در مطالبات جهاني بسيار موثر است و تصميم‌گيري‌هاي كلاني‌ كه در دنيا صورت مي‌گيرد بر اساس مطالبات جهاني است. مطالبه جريان دانشجويي هميشه تاثيرگزار بوده و هست.
اين حركت در درجه اول براي دانشجويان ديگر الگو ست و دانشجويان ديگر اين احساس را خواهند داشت كه هميشه مصرف‌كننده نيست بلكه توليدكننده محتواي هنري است.
اين نمايشگاه تا 6 مهرماه همه روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 17 و پنجشنبه‌ها از ساعت 10 تا 15 پذيراي ديدار بازديدکنندگان است.
علاقه‌مندان مي‌‌توانند براي بازديد از اين نمايشگاه به نشاني ميدان فلسطين، خيابان برادران شهيد مظفر، تقاطع بزرگمهر، شماره 74، موزه هنرهاي معاصر فلسطين مراجعه كنند.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٣ - ١٣:١١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.