اخبار > «زيبايي شناسي هنرها» منتشر شد


«زيبايي شناسي هنرها» منتشر شد

 

چهارمين جلد از مجموعه مقالات زيبايي شناسي آكسفورد با عنوان «زيبايي شناسي هنرها» منتشر و در بيست و هفتيمن نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، غرفه فرهنگستان هنر عرضه مي‌شود.

چهارمين جلد از مجموعه مقالات زيبايي شناسي آكسفورد با عنوان «زيبايي شناسي هنرها» منتشر و در بيست‌وهفتيمن نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، غرفه فرهنگستان هنر عرضه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، جلد چهارم از مجموعه مقالات زيبايي شناسي آكسفورد با عنوان «زيبايي شناسي هنرها» به كوشش «جرولد لوينسون» و ترجمه «سيد محمد مهدي ساعتچي» و «نريمان افشاري» توسط انتشارات موسسه متن وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.

اين كتاب شامل مجموعه مقالات در حوزه موسيقي، نقاشي، ادبيات، معماري، مجسمه سازي، تئاتر، شعر، عكاس، فيلم است كه بزرگاني چون استيون ديويس، پيسلي ليوينگستون، گوردون گراهام، نوئل كرول، الكس نيل، نايجل واربرتون و بريس گات مقالات آن را نگاشته‌اند.

تاكنون از اين مجموعه جلد‌هاي اول تا سوم با ترجمه فريبرز مجيدي منتشر شده است و جلدهاي پنجم و ششم آن نيز در دست ترجمه است كه در آينده نزديك منتشر خواهد شد.

در بخشي از اين كتاب استيون ديوس در مقاله موسيقي نگاشته است: «معمولا دنياي موسيقي به طور هوشمندانه‌اي با توجه به حصول به وحدت در عين كثرت، شكل مي‌گيرد. در اينجا در موسيقي احساسي از استدلال مجاب كننده‌اي وجود دارد كه با اثبات هماني كه بايد ثابت كند پايان مي پذيرد، هر چند اين استدلال فاقد محتواي گزاره‌اي است. يك پيشرفت ظاهرا قانونمند ناگزير به تعادل، نتيجه و سكون مي‌انجامد؛ يك بازنگري مي‌تواند آشكار سازد كه اين تحول لحظه به لحظه تا چه حد پيش بيني‌ناپذير و ابتكاري است. دنياي آثار موسيقي به سبب معماهايي كه طرح مي‌كند و به سبب زيبايي، ظرافت و لطافت طبعي كه با آن به حل اين معماها مي‌پردازد، بسيار جذاب و ستودني است.»

كتاب«زيبايي شناسي هنرها» از جمله كتاب‌هاي مرجع رشته هنر، محسوب مي‌شود كه با 288 صفحه به قيمت 130000 تومان به بازار عرضه شده است. علاقه‌مندان مي‌توانند این كتاب را از فروشگاه مركزي موسسه متن واقع در خيابان ولي عصر(عج)، نرسيده به چهارراه طالقاني، شماره1550 تهيه‌كنند و يا با شماره‌هاي 66490990 و 66468692 تماس بگيرند.

اين كتاب در بيست و هفتمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران نيز در غرفه انتشارات فرهنگستان هنر واقع در سالن شبستان، راهروي 28، غرفه 2، عرضه مي‌شود.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٣ - ١١:٥٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.