اخبار > نمايشگاه نقاشي‌هاي «خسرو فائض» در صبا


نمايشگاه نقاشي‌هاي «خسرو فائض» در صبا

 

نمايشگاه نقاشي «خسرو فائض» با عنوان « نقطه -خط- نقطه»، دوشنبه 8 ارديبهشت در موسسه صبا گشايش مي‌يابد.


نمايشگاه نقاشي «خسرو فائض» با عنوان « نقطه -خط- نقطه»، دوشنبه 8 ارديبهشت در موسسه صبا گشايش مي‌يابد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين نمايشگاه كه روز دوشنبه، هشتم ارديبهشت در نگارخانه خيال نو گشايش مي‌يابد؛ شامل حدود هفتاد اثر در ابعاد مختلف است كه حاصل جستجوها و رويكرد اين هنرمند، طي سال‌هاي اخير در پيوندي خلاق ميان مفهوم نقطه و خط و ايجاد عرصه‌اي در كنش انتزاعي ميان اين دو محسوب مي‌شود.

خسرو فائض معتقد است: تعدادي از اين آثار، داراي شخصيت بوده و به عنصر روايي نزديكتر است؛ اما عمده آثاري كه در اين نمايشگاه به نمايش در مي‌آيد، گونه‌اي رفتار با نقطه، خط و از پي آن رسيدن به حجم و چرخش در فضا است كه در پس خود حامل معاني رمزي و سمبليك برگرفته از ادبيات، حكمت و عرفان نيز هست.

فضاي كلي اين مجموعه از گونه‌اي وحدت بياني و مفهومي برخوردار بوده و كليه آثار به شكل كاملا ذهني، خودانگيخته و بدون استفاده از مدل يا الگوي ذهني از پيش، طراحي شده‌اند. اين آثار با تكنيك‌هاي «راپيد روي گرافت» و «اكروليك روي بوم» اجرا شده و تأثير هنرمند را از دامنه مفهومي و زيبايي شناختي«نقطه» و حضور نمادين آن درگستره هستي به نمايش مي‌گذارد.

نمايشگاه نقاشي‌هاي «خسرو فائض» با عنوان «نقطه -خط- نقطه»، ساعت 16 روز دوشنبه 8 ارديبهشت در گالري خيال نو با حضور عموم علاقه‌مندان گشايش مي‌يابد.

اين نمايشگاه تا 16 ارديبهشت همه روزه به جز ايام تعطيل، از ساعت 10 تا 18 در نگارخانه خيال نو موسسه صبا، واقع در خيابان وليعصر(عج)، خيابان طالقاني، خيابان شهيد برادران مظفر، شماره 125، پذيراي عموم بازديدكنندگان است.

براي ديدن پوستر كامل اينجـا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٣ - ١٤:٤١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.