اخبار > صبا، میزبان آثار دو هنرمند سفال و نقاشي-خط


صبا، میزبان آثار دو هنرمند سفال و نقاشي-خط

 

نگارخانه لرزاده و فرشچيان موسسه صبا ميزبان نمايشگاه مشترك دو هنرمند ايراني در گرايش‌هاي سفال و نقاشي - خط مي‌شود.

 

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين نمايشگاه شامل آثار سفال‌هاي تركيبي «محمد حسن مهدي‌پور» به همراه آثار نقاشي – خط «مجيد حسين‌زاده‌آذري» است كه با عنوان «مشق عشق با خاك و خط» در مجموعه فرهنگي - هنري صبا به نمايش در مي‌آيد.

در نگارخانه لرزاده موسسه صبا، مجموعه‌اي از آثار لعاب و سفال تركيبي «محمدحسن مهدي‌پور» به نمايش درمي‌آيد. اين مجموعه لعاب و سفال كه از ظرافت‌هاي حجم نگاري خوشنويسي و نقوش برجسته بهره دارد، عمدتا به تجلي نام امير مومنان علي (ع) تبرک يافته است. در کنار اين مجموعه تصاويري از سرديس‌هاي اين هنرمند از مشاهير و مفاخر فرهنگ و ادب ايران ارائه مي‌شود كه در سال‌هاي گذشته خلق و اجرا شده است.

در نگارخانه فرشچيان موسسه صبا نيز،20 تابلوي نقاشي - خط«مجيد حسين زاده» به نمايش در مي‌آيد كه شامل جديدترين آثار هنرمند در دو سال اخير است. اين آثار تماماً با تكنيك اكروليك روي بوم در ابعاد گوناگون خلق شده و گرايش‌هاي مختلف و متنوعي را در هنر نقاشي - خط به روايت يكي از هنرمندان فعال اين رشته به شكل تخصصي در بر مي‌گيرد. اين آثار به لحاظ مفهومي تماماً از متون مذهبي و حكمي، آيات و روايات بهره گرفته است.

نمايشگاه «مشق عشق با خاك و خط»، دوشنبه اول ارديبهشت ساعت 16 افتتاح مي‌شود و تا 8 ارديبهشت همه روزه به جز ايام تعطيل از ساعت 10 تا 18 در نگارخانه لرزاده و فرشچيان موسسه صبا واقع در خيابان وليعصر(عج)، خيابان طالقاني، خيابان شهيد برادران مظفر، شماره 125 پذيراي عموم بازديدکنندگان خواهد بود.

براي ديدن پوستر اصلي اينجـا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٣١ فروردين ١٣٩٣ - ١٣:٤٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.