اخبار > ملاقات با «حلقه عشاق» در موزه فلسطين


ملاقات با «حلقه عشاق» در موزه فلسطين

 

نمايشگاه خوشنويسي «حلقه عشاق»، چهارشنبه 16 اسفند در موزه هنرهاي معاصر فلسطين بر پا مي‌شود.نمايشگاه خوشنويسي «حلقه عشاق»، چهارشنبه 16 اسفند در موزه هنرهاي معاصر فلسطين بر پا مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين نمايشگاه 50 اثر خط شكسته نستعليق از استاد « محمد حيدري» و شماري از شاگردان وي با مضامين مذهبي و ادبي است.

نمايشگاه خوشنويسي «حلقه عشاق» چهارشنبه 16 اسفند، ساعت 17 در موزه هنرهاي معاصر فلسطين وابسته به فرهنگستان هنر گشايش مي‌يابد. علاقه‌مندان براي بازديد از اين نمايشگاه مي‌توانند به نشاني ميدان فلسطين، خيابان شهيد برادران مظفر، تقاطع خيابان بزرگمهر، شماره 74 مراجعه نمايند. ساعات بازديد از اين نمايشگاه به غير از روزهاي تعطيل «شنبه تا چهارشنبه» ساعت 10 تا 17 و روزهاي پنجشنبه ساعت 10 تا 15 است.

محمد حيدري درسال ۱۳۳۸ در شهرستان ابرکوه ديده به جهان گشود، ابتداي خوشنويسي را در محضر استاد «حسبن ميرخاني» آغاز کرد و سپس با استاد «کيخسرو خروش» به كارش ادامه داد، به سال ۱۳۵۸ درمحضر استاد «يدالله کابلي» ادامه تحصيل نمود. وي از سال ۱۳۶۰ به تدريس خوشنويسي مشغول شد و در سال 1378 موفق به اخذ مدرك استادي خود شد. تدريس در دانشگاه هاي آزاد، دانشگاه الزهراء و دانشگاه کابل از جمله فعاليت‌هايي است كه وي در كارنامه خود دارد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩١ - ٠٨:٥٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.