اخبار > «دوسالانه نقاشی جهان اسلام، شگفت آور است»


احمد چلبی (معاون نخست وزیر عراق):
«دوسالانه نقاشی جهان اسلام، شگفت آور است»

 

احمد چلبی معاون نخست وزیر عراق و نخستین رئیس جمهور این کشور، چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی جهان اسلام را شگفت آور و بی نظیر در سراسر جهان توصیف کرد.

احمد چلبی معاون نخست وزیر عراق و نخستین رئیس جمهور این کشور، چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی جهان اسلام را شگفت آور و بی نظیر در سراسر جهان توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، احمد چلبی معاون نخست وزیر عراق و نخستین رئیس جمهور این کشور پس از سقوط صدام، در بازدید از تمامی قسمتها و نگارخانه های مجموعه صبا همزمان با برپایی «چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصر جهان اسلام» ، گردآوری مجموعه ای عظیم از دستاوردهای هنری جهان اسلام را شگفت آور و در سراسر این منطقه بی نظیر دانست و گفت: باید به چنین تلاش وهمتی بادیده تحسین نگریست. وی در این بازدید که بیش از 3 ساعت به طول انجامید خاطر نشان کرد: برای اولین بار است که می بینیم در جهان اسلام مکانی با این وسعت و مجموعه ای به این عظمت، گستره ای چشمگیر از تجارب خلاقه هنرمندان مسلمان سراسر دنیا را در خود منعکس نموده است.

وی افزود: تأثیرات این دوسالانه در پیوندهای فرهنگی، قومی و تعاملات فکری ومعنوی جوامع اسلامی غیرقابل انکار است. وی ابراز امیدواری کرد که مجموعه صبای فرهنگستان هنر به ایجاد فضایی زنده ، پرنشاط و امیدآفرین برای حرکتهای هنری در سطح جهان اسلام توفیق یابد.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٣ آذر ١٣٨٥ - ١٢:٤٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.