اخبار > هفدهمين شماره فصلنامه خيال منتشر شد


هفدهمين شماره فصلنامه خيال منتشر شد

 

هفدهمين شماره خيال (فصلنامه پژوهشي در زمينه هنر ) منتشر شد.

هفدهمين شماره خيال (فصلنامه پژوهشي در زمينه هنر ) منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در اين شماره از فصل نامه مي توانيد مطالبي چون:" انشان شناسي هنر: از بدوي گرايي تا هنر مدرن" به قلم ناصر فكوهي،" انسان شناسي هنر" هوارد مورفي،" مسئله نياز به انسان شناسي هنر" آلفرد جل "جامعه-انسان شناسي تخيل اجتماعي" سازا شريعتي، "موسيقي رقص" آنتوني سيگر، "مردم نگاري-سورئال:‌گفت و گويي انتقادي با دالي در كانتي هال" نعمت اله فاضلي، هنر در انتخاب هاي زندگي روزمره (مرتضي منادي)، نقدي بر سير در هنر ايران (صالح طباطبايي) است.

در بخش هايي از «يادداشت سردبير مهمان» اين شماره از فصل نامه خيال كه به قلم ناصر فكوهي نوشته شده است، مي خوانيد: «هنر پيش از هر چيز رابطه اي زيباشناسانه ميان جهان بيروني و حواس انساني و تعبير آن جهان در قالب هاي تلطيف يافته از خلال همين حواس بوده است. تبديل ديدار به تصوير و هنرهاي تصويري، شنيدار به موسيقي، حس بساوايي، پيكره و... پديد آمدن هنرهاي تركيبي و پيچيده ديگر را نيز، همچون رقص و سينما و تئاتر كه در حقيقت تركيبي از حواس انساني اند، بايد به همين گونه ارزيابي كرد.»

گفتني است صاحب امتياز فصل نامه «خيال» فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي ايران ، مدير مسئول آن ميرحسين موسوي و سردبير آن محمدپروري است.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٨ آبان ١٣٨٥ - ١٤:٢٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.