اخبار > فرهنگ و هنر اصفهان در تاجيكستان


فرهنگ و هنر اصفهان در تاجيكستان

 

همايش فرهنگ و هنر اصفهان در سده هاي 16 و 17، در شهر دوشنبه تاجيكستان برگزار خواهد شد.

همايش فرهنگ و هنر اصفهان در سده هاي 16 و 17، در شهر دوشنبه تاجيكستان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر و به نقل از دبيرخانه گردهمايي بزرگ مكتب اصفهان، اين همايش، پس از همايش هاي گرجستان و ازبكستان، سومين پيش همايش گردهمايي مكتب اصفهان در آسياي ميانه است. گفتني است اين همايش با همكاري رايزني فرهنگي ايران در تاجيكستان و پژوهشگاه شرق شناسي تاجيكستان ، 19 آبان ماه در شهر دوشنبه برگزار مي شود و چهارده نفر از اساتيد و پژوهشگران تاجيكستان، سه نفر از اساتيد اروپايي و امريكايي و سه نفر از اساتيد ايراني در اين نشست علمي به ارائه مقاله خواهند پرداخت.

دكتر حسين ميثمي، مسعود ناصري و محمدجواد صافيان (ايران)، مسعود ميرشاهي (فرانسه) و ايرج بشيري (امريكا) مقالاتي با موضوعات «نگارگري دوره صفويه»، «ريشه مشترك برخي از مفاهيم شش مقام ازبك- تاجيك» ، «هفت مقام دستگاه موسيقي ايران در دو رساله منصوب به دوران صفوي»، «اصفهان از ديدگاه فلاندين هنرمند فرانسوي» و «اصفهان از ديدگاه ملاصدرا شيرازي» را ارائه خواهند كرد.

علاوه بر اين حمزه كمال، علاء الدين نظراف، مقدمه اشرفي، رستم مقيم اف، عسگر علي رجب اف، عثمان كريم از اساتيد تاجيكي هستند كه مقالاتي با موضوعات متعدد و متنوع در اين همايش قرائت خواهند كرد.

 
 
 

زمان انتشار: پنج شنبه ١٨ آبان ١٣٨٥ - ١٣:٣٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.