اخبار > تصویر نگاه انسانی، عاشقانه و معنوی هنرمندان جهان اسلام


چهارمین دوسالانه نقاشی؛
تصویر نگاه انسانی، عاشقانه و معنوی هنرمندان جهان اسلام

 

حبیب اله صادقی عضو هیأت انتخاب چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی جهان اسلام، اعلام کرد: در مرحله اول انتخاب، 600 اثر در بخش بین الملل برگزیده شده است.

حبیب اله صادقی عضو هیأت انتخاب چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی جهان اسلام، اعلام کرد: در مرحله اول انتخاب، 600 اثر در بخش بین الملل برگزیده شده است.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، دکتر حبیب اله صادقی رئیس مرکز هنرهای تجسمی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و عضو هیأت انتخاب چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی جهان اسلام، با ذکر این مطلب گفت: داوری منصفانه، عادلانه و خردمندانه ای که در دوره های گذشته صورت گرفته، ذهن تدبیر و تلاش و همت مدیریت فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، و برنامه ریزی های دقیق و منظم، موجب تثبیت جایگاه این دوسالانه به عنوان بزرگترین جلوه گاه اندیشه، استعداد و خلاقیت هنرمندان مسلمان در سراسر جهان گردیده است و سعی ما بر آن بوده تا این اعتبار حرفه ای و پشتوانه و تجربه ارزشمند را اعتلا بخشد. وی افزود : این دوسالانه، تجلی نگاه انسانی، عاشقانه و معنوی هنرمندان جهان اسلام را در متن دنیایی تصویر می کند که آکنده از سیاه نمایی های غرب و ارائه چهره واروونه و غیر حقیقی از هویت، فرهنگ و تمدن اسلامی و نادیده گرفتن این میراث عظیم معنوی است. وی خاطر نشان کرد: برگزاری این دوسالانه چشم انداز روشنی به این حقیقت خواهد بود که هنرمند مسلمان، جهان را، معاصر بودن را و موقعیت خویش را به خوبی و به درستی می شناسد، و حرفهایش به لحاظ زبان تصویر برای همه دنیا قابل ارائه و ترجمه است. وی تأکید کرد تاکنون دو جلد کتاب آثار دوسالانه های گذشته به چاپ رسیده و جلدهای سوم و چهارم نیز همزمان با این دوسالانه منتشر می شود. وی کارهای انتخاب شده را نسبت به گذشته گامی به جلو دانست و گفت اطمینان داریم با این زمینه اجرایی قوی و نگاهی ساختاری و منسجم، دوسالانه های بعدی، بازتاب کاملتری از درخشش نگاه آرمانی هنرمندان مسلمان را در ترسیم هویت جهانی خود به نمایش خواهد گذاشت.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٨ شهريور ١٣٨٥ - ١٤:٠٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.