اخبار > با استقبال كم‌نظير علاقمندان در دانشگاه هنر اصفهان همايش مقدماتي سلطان محمد برگزار شد


با استقبال كم‌نظير علاقمندان در دانشگاه هنر اصفهان همايش مقدماتي سلطان محمد برگزار شد

 

همايش مقدماتي "سلطان محمد" (نگارگر مكتب تبريز) روز سه‌شنبه 30 فروردين ماه در دانشگاه هنر اصفهان برگزار شد.

 همايش مقدماتي "سلطان محمد" (نگارگر مكتب تبريز) روز سه‌شنبه 30 فروردين ماه در دانشگاه هنر اصفهان برگزار شد.


بنابه گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در اين همايش مقدماتي كه به همت فرهنگستان هنر برگزار شد، دكتر بهمن نامور مطلق (دبير فرهنگستان هنر) درباره نحوه شكل‌گيري همايش سلطان محمد، مهندس عبدالمجيد شريف‌زاده (دبير علمي همايش) درباره معراج نگارگري ايران، حبيب‌ا... درخشاني درباره‌ مروري بر نگارگري ايران از هرات تا مكتب تبريز و حجت ا... اماني درباره نقش مذهب بر تغيير رنگ در آثار سلطان محمد نقاش به ايراد سخن پرداختند.

پس از سخنراني‌هاي ياد شده، ميزگردي با حضور عبدالمجيد شريف زاده، مهرداد احمديان، حبيب‌ا... درخشاني و اصغرجواني به شكل پرسش و پاسخ درباره "ساختار فضايي در آثار سلطان محمد و مقايسه با نمونه‌هاي رنسانس" برگزار شد.

گفتني است همايش مقدماتي ديگري، امروز (اول ارديبهشت ماه) در استقبال از همايش بين‌المللي سلطان محمد در محل كتابخانه امام خميني(ره) دانشگاه قزوين برگزار خواهد شد.

اصل همايش بين‌المللي سلطان محمد از 19 تا 22 ارديبهشت ماه در شهرهاي تهران و تبريز به همت فرهنگستان هنر و با همكاري و مشاركت استانداري و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي، بنياد رودكي، سازمان صدا و سيما(موسيقي و سرود)، كميسيون ملي يونسكو، دانشگاه هنر اسلامي تبريز و سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري تبريز برگزار خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٥ ارديبهشت ١٣٨٤ - ٠٩:٥٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.