اخبار > نمايشگاه آثار جعفرنجيبي و هوشنگ جزي‌زاده گشايش يافت


نمايشگاه آثار جعفرنجيبي و هوشنگ جزي‌زاده گشايش يافت

 

نمايشگاه آثار حجمي جعفر نجيبي و آثار نگارگري هوشنگ جزي‌زاده روز گذشته با حضور جمعي از هنرمندان و علاقه‌مندان در مركز فرهنگي- هنري صبا افتتاح شد.

نمايشگاه آثار حجمي جعفر نجيبي و آثار نگارگري هوشنگ جزي‌زاده روز گذشته با حضور جمعي از هنرمندان و علاقه‌مندان در مركز فرهنگي- هنري صبا افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در اين نمايشگاه كه با حضور اساتيدي چون عرب‌علي‌شروه(نقاد و نقاش) شيخ‌الحكمايي (نقاش و مجسمه‌ساز)، مصطفي گودرزي (نقاش)، حبيب‌ا... صادقي (نقاش)، منيژه آرمين، استاد فخيمي (تنديس‌ساز)، مهين افشانپور(نگارگر)، سهراب هادي(گرافيست)، مجيد شريف‌‌زاده (پژوهشگر) و .... افتتاح شد، 57 اثر از هوشنگ جزي‌زاده و 109 اثر از جعفر نجيبي به نمايش گذاشته شد. هوشنگ جزي‌زاده متولد 1312 اصفهان فارغ التحصيل رشته نگارگري از هنرستان هنرهاي زيباي اصفهان است. وي نقاشي را نزد استاداني همچون حاج منصور الملكي، ناصر صفا و جواد رسته شيرازي آموخت. اين هنرمند نگارگر تاكنون در چندين نمايشگاه فردي ، گروهي در داخل و خارج از كشور شركت داشته است. جزي‌زاده اين نمايشگاه را در استقبال از همايش كمال‌الدين بهزاد كه در آذرماه 1382 در تهران و تبريز برگزار شد، برپا كرد.

جعفر نجيبي نيز متولد 1332 شهر خوي و فارغ التحصيل دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران است وي در بيش از 20 نمايشگاه گروهي و نمايشگاه انفرادي داخلي و خارجي شركت داشته است.

استاد جعفر نجيبي لوح افتخار درجه يك هنري معادل دكتري مجسمه‌سازي را چندي پيش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دريافت كرد. وي هم اكنون مسئول تدريس در دانشگاههاي مختلف است.

گفتني است اين نمايشگاه تا پانزدهم مهرماه به جز ايام تعطيل از ساعت 10 تا 20 و پنج‌شنبه‌ها از ساعت 10 تا 14 پذيراي علاقه‌مندان بود. مركز فرهنگي- هنري صبا در ميدان فلسطين، نبش سينما فلسطين خيابان شهيد مظفر پلاك 53 واقع شده است.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٧ مهر ١٣٨٢ - ٠٨:٥٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.