اخبار > افتتاح پنج نمايشگاه درباره كمال‌الدين بهزاد در تهران، تبريز و اصفهان


افتتاح پنج نمايشگاه درباره كمال‌الدين بهزاد در تهران، تبريز و اصفهان

 

شنبه، بيست و دوم آذرماه، پنج نمايشگاه نقاشي و نگارگري دربارة كمال‌الدين بهزاد در شهرهاي تهران، تبريز و اصفهان افتتاح خواهد شد. به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين پنج نمايشگاه در راستاي همايش بين‌المللي كمال‌الدين بهزاد كه از 24 تا 27 آذرماه در تهران و تبريز برگزار مي‌شود، برپا خواهد شد.

 

شنبه، بيست و دوم آذرماه، پنج نمايشگاه نقاشي و نگارگري دربارة كمال‌الدين بهزاد در شهرهاي تهران، تبريز و اصفهان افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين پنج نمايشگاه در راستاي همايش بين‌المللي كمال‌الدين بهزاد كه از 24 تا 27 آذرماه در تهران و تبريز برگزار مي‌شود، برپا خواهد شد.

در تهران و در مركز فرهنــگي ـ هنري صبا و نمايشـــگاه خيال دو نمايشگاه « بهزاد در خاطر و خيال من» و « مروري بر آثار نگارگري معاصر ايران » برپا خواهد شد و گالري هنر سينما فلسطين هم پذيراي نمايشگاه پژوهشي « چند گام با بهزاد» خواهد بود، كه در آن آثاري از هنرجويان دانشكده ميراث فرهنگي تبريز به نمايش در مي‌آيد.

اين گزارش حاكي است در تبريز نمايشگاه « مروري بر هنر نگارگري معاصر» در مجتمع فرهنگي ـ هنري تبريز افتتاح مي‌شود. در اين نمايشگاه حدود صد اثر از تعدادي هنرمــند تبريزي چون استاد رحيم چرخي، فريده تطهيري مقدم و ... در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد.

در اصفهان هم كه هفتة گذشته ميزبان آخرين همايش مقدماتي كمال‌الدين بهزاد بود، نمايشــگاه نگارگري از آثار اساتيدي چون : حاج منصــور، فرشــچيان، رستم شيرازي و ... برپا خواهد شد. اين نمايشگاه ساعت 16 روز بيست و دوم آذرماه در موزه هنرهاي معاصر اصفهان افتتاح مي‌شود.

گفتني است همايش بين‌المللي كمال‌الدين بهزاد از 24 تا 27 آذرماه در تهران و تبريز برگزار مي‌شود.

 
 
 

زمان انتشار: پنج شنبه ٢٠ آذر ١٣٨٢ - ١٢:٠١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.