اخبار > « بايد از ميراث عظيم و پرافتخار هنر ايراني بهره گيريم »


مهندس ميرحسين موسوي :
« بايد از ميراث عظيم و پرافتخار هنر ايراني بهره گيريم »

 

مهندس ميرحسين موسوي رييس فرهنگستان هنر بر لزوم بهره‌گيري از ميراث عظيم و پرافتخار هنر ايراني تاكيد كرد.

 مهندس ميرحسين موسوي رييس فرهنگستان هنر بر لزوم بهره‌گيري از ميراث عظيم و پرافتخار هنر ايراني تاكيد كرد.


به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، وي كه صبح روز ٢٤/٩/٨٢ در همايش بين‌المللي بزرگداشت استاد كمال‌الدين بهزاد در محل تالار وحدت سخن مي‌گفت، مراد از بازگشت به ميراث پرافتخار هنر ايراني را پرتاب كردن خود به وضعيت گذشته ندانست و افزود: مقصود از اين رجعت، يك نگاه خلاقانه و هنرمندانه به ميراث و سنت خود براي يافتن پايگاه خويش است.

رييس فرهنگستان هنر تصريح كرد: نيازهاي ما امروزي و مربوط به هويت و وضعيت ما در جهان معاصر در ميان آواهاي بسيار است، لذا مي‌خواهيم در اين فضا، هويتي روشن و پايگاهي مطمئن براي حركت داشته باشيم.

مهندس موسوي فهم پيام استاد بهزاد‌ها را مهم ارزيابي و خاطرنشان كرد: مهم اين است كه هم عصران استاد بهزاد چه پيامي مي‌توانند براي ما داشته باشند و ما چه سوال‌هاي از آن‌ها مي‌توانيم داشته باشيم.

وي وقوف به موقعيت تاريخي را اساس كار فرهنگستان هنر عنوان كرد و افزود: در بازگشت به ميراث درخشان خود به ارزش‌هاي بنيادي فراواني بر مي‌خوريم كه مي‌تواند كمك حال ما باشد؛ چراكه اگر افقي داريم، مديون افق‌هاي ديروز است.

رييس فرهنگستان هنر برگزاري همايش بزرگداشت سلطان محمد به ويژه با توجه به تابلوي بسيار مهم او ”‌معراج” را از جمله برنامه‌هاي سال آينده و برگزاري همايش بزرگداشت استاد رضا عباسي و هم عصران او پرداختن به زواياي مختلف سبك اصفهاني در اين دوران را از جمله برنامه‌هاي دو سال بعد فرهنگستان هنر عنوان كرد.

شايان ذكر است همايش دو روزه بزرگداشت استاد كمال‌الدين بهزاد طي روزهاي 24 لغايت 27 آذر ماه جاري در تهران و تبريز برگزار شد.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٤ آذر ١٣٨٢ - ١٠:٢٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.