اخبار > هنر اسلامي از منظر جامعه شناسي


در نقش جهان بررسي مي شود :
هنر اسلامي از منظر جامعه شناسي

 

بيست و يكمين نشست از سلسله درس گفتارهاي تبيين ماهيت هنر اسلامي؛ كرسي ترويجي، با موضوع «رويكرد جامعه‌شناسانه به هنر اسلامي» برگزار مي‌شود.

بيست و يكمين نشست از سلسله درس گفتارهاي تبيين ماهيت هنر اسلامي؛ كرسي ترويجي، با موضوع «رويكرد جامعه شناسانه به هنر اسلامي» برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي مركز هنر پژوهي نقش جهان، وابسته به فرهنگستان هنر، در اين نشست كه به همت فرهنگستان هنر، شوراي عالي انقلاب فرهنگي و با حمايت اداره تحقيقات و مطالعات پايه و نقش جهان برگزار مي‌شود، دكتر اعظم راورد راد با ارائه نظريه خود؛ به واكاوي هنرمندان، آثار هنري و مخاطب هنر اسلامي از منظري جامعه شناسانه خواهد پرداخت. نظريه پرداز با تأكيد بر سه رويکرد عمده در جامعه­‌شناسی هنر؛ رويکرد هنر و جامعه، رويکرد هنر در جامعه و رويکرد هنر به مثابه جامعه، به دنبال معياري است که به وسيله آن بتواند هنر اسلامي را از غير آن تشخيص داده، به ارائه تعريفي جامعه­‌شناسانه از هنر اسلامي برسد.

در اين نشست دكتر سارا شريعتي به عنوان مدير كرسي و دكتر مسعود كوثري و دكتر مرتضي گودرزي به عنوان ناقدان كرسي حضور خواهند داشت.

علاقه‌مندان براي شركت در اين نشست مي‌توانند ساعت 16 روز سه شنبه بيست و نهم بهمن ماه، به مركز هنرپژوهي نقش جهان مراجعه كنند.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٨٧ - ١٣:٠٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.