اخبار > در اكسپوي عكس صبا فروخته مي شود


عكس تاريخي «بيعت همافران با امام»، از گنجينه تصويري انقلاب
در اكسپوي عكس صبا فروخته مي شود

 

در اولين نمايشگاه فروش عكس ايران كه هم اكنون در مؤسسه فرهنگي -هنري صبا برگزارمي شود، اثر ارزشمند و منحصر به فرد گنجينه تصويري انقلاب اسلامي «بيعت همافران با امام» از حسين پرتوي به معرض فروش گذاشته مي شود.

در اولين نمايشگاه فروش عكس ايران كه هم اكنون در مؤسسه فرهنگي -هنري صبا برگزارمي شود، اثر ارزشمند و منحصر به فرد گنجينه تصويري انقلاب اسلامي «بيعت همافران با امام» از حسين پرتوي به معرض فروش گذاشته مي شود.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی -هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، در نمايشگاه بزرگ فروش آثار عكس ايران كه هم اكنون دراین مؤسسه برگزار می شود، آثار منحصر به فرد تاريخ معاصرايران، براي نخستين بار،در حراج آثار هنري به معرض فروش گذاشته مي شود.

نخستين اثر، عكس تاريخي «بيعت همافران با امام امت» در 19 بهمن 1357 ، اثر حسين پرتوي است. متاسفانه عکاس برجسته این اثر ارزشمند، ماهاست در بستر بيماري به سر مي برد. اين عكس به دليل پيامدها و بازتاب هاي عظيم خود كه منجر به تكذيب نخست وزير رژيم سلطنتي و در پي آن تائيد امام داشت ، نقش بسیار مهمی در گسترش دامنه انقلاب و اطلاع رساني در سطح اجتماعي ایفا کرد. به همین دلیل این اثراز جمله عكس هاي بسيار مشهور و تأثير گذار در تاريخ معاصر محسوب مي شود.

عكس ديگر «بسيجيان» محمد فرنود است كه تصويري از رژه بسيجيان با تأكيد بر چهره مصمم آنان به نمايش مي گذارد. اين عكس نيز از آنچنان شهرت و استقبالي برخوردار شد كه در طول سال ها به عنوان يكي از سمبل هاي آشناي دفاع مقدس شناخته شده است.

مؤسسه صبا براي اولين بار در ايران، با ايجاد بازار خريد و فروش آثار هنري در سطح ملي، حراج اين آثار را عملي خواهد كرد. این حرکت مطابق معيارهاي جهاني تحقق خواهد یافت.

همچنين در اين حراج آثار ارزنده ديگري همچون «پرتره استاد شهريار» اثرفخرالدين فخرالديني، و ... نيز به فروش خواهد رسيد. در نخستين نمايشگاه فروش عكس ايران، صدها هنرمند عكاس شركت كرده اند، كه در ميان آنان نام پيش كسوتان و نام آوران عكاسي ايران به چشم مي خورد.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٨٧ - ١٣:٢٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.