اخبار > بزرگ‌ترين ضيافت تصويري ايران در صبا آغاز شد


بزرگ‌ترين ضيافت تصويري ايران در صبا آغاز شد

 

با گشايش اولين نمايشگاه بزرگ فروش عكس درميان انبوه علاقه‌مندان هنرعكاسي، شمارزيادي از هنرمندان عكاس، ‌چهره‌هاي فرهنگي و عموم مردم، نگارخانه‌هاي صبا جلوه‌گاه بزرگ‌ترين ضيافت تصويري ايران شد.


با گشايش اولين نمايشگاه بزرگ فروش عكس درميان انبوه علاقه‌مندان هنرعكاسي، شمارزيادي از هنرمندان عكاس، ‌چهره‌هاي فرهنگي و عموم مردم، نگارخانه‌هاي صبا جلوه‌گاه بزرگ‌ترين ضيافت تصويري ايران شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، عصر دوشنبه 20 آبان نگارخانه‌هاي اين مجموعه در ميان انبوهي از علاقه‌مندان، چهره‌هاي نام آشناي فرهنگ و هنر ايران و عكاسان برجسته به روي بزرگ‌ترين ضيافت تصويري ايران گشوده شد تا با آغاز نمايشگاه فروش عكس ايران، نخستين بازار هنر در سطح ملي تحقق يابد.

در مراسم گشايش نمايشگاه فروش عكس كه براي اولين بار عرصه اي از مشاركت پيش‌كسوتان و نام آوران عكاسي ايران را ترسيم كرده و طي آن حراج آثار هنري در داخل كشور عملاً تحقق خواهد يافت، بسياري از هنرمندان و مسئولان فرهنگي حضور داشتند، كه در ميان آنها مي‌شد چهره‌هايي چون دكتر بهمن نامور مطلق دبير فرهنگستان هنر، دكتر واعظ مهدوي معاون شهردار تهران، محمود شالويي رئيس موزه هنرهاي معاصر و مركز هنرهاي تجسمي‌وزارت فرهنگ و ارشاد، فخرالدين فخرالديني، علي قلم سياه، مجتبي آقايي، محسن راستاني، محمد فرنود، اكبر عالمي، امير علي جواديان، محسن شمس، ساعد نيك ذات، محسن شانديز، مريم زندي، جهانگير رزمي، شجاع الدين شهابي، جواد شهابي، دكتر محمد ضيمران، ابراهيم حقيقي، سيف‌الله صمديان، رضا كيانيان، فريبرز عرب نيا و ... را ديد.

نمايشگاه بزرگ فروش عكس ايران با هدف حمايت جدي از هنرمندان كشور، رونق بخشي به اقتصاد هنر و خريد و فروش آثار هنري در يك جايگاه حرفه اي و مطابق استانداردهاي جهاني و ساماندهي يك بازار معتبر جهت عرضه و حراج آثار هنرمندان در داخل كشور، با استقبال وسيع عكاسان ايراني شكل گرفت و جريان تازه اي را در ميان هنرمندان ايجاد كرد. در نمايشگاه فروش عكس، چند اثر شاخص و منحصر به فرد از گنجينه تصويري و تاريخ عكاسي معاصر، از جمله عكس« بيعت همافران با امام» اثر حسين پرتوي، و « پرتره استاد شهريار» از فخرالدين فخرالديني، براي نخستين بار جهت فروش عرضه شده و قرار است در روزهاي پاياني كار خود، پروژه اولين حراج آثار هنري در ايران عملي گردد، كه در آن آثار شاخص نمايشگاه چوب حراج مي‌خورد.

تاكنون بسياري از هنرمندان ايران با اظهار خوشحالي از راه اندازي اكسپوي عكس صبا و تداوم آن در ديگر حوزه‌ها و زمينه‌هاي هنري، از ايده شكل گيري يك بازار خريد و فروش آثار هنري در سطح ملي و امكان عرضه توليدات هنرمندان در داخل كشور به شدت استقبال كرده و آمادگي خود را براي حضور در آن اعلام كرده اند.

گفتني است مؤسسه فرهنگي-هنري صبا اعلام كرده است كه نمايشگاه‌هاي فروش آثار را به شكلي تخصصي، حرفه اي و با رويكرد پژوهشي و منطبق بر فرهنگ و هويت ملي در حوزه‌هاي ديگرنيز ادامه خواهد داد، و اكسپوي خوشنويسي پس از عكس، دومين جايگاه عرضه آثار هنري خواهد بود. همچنين قرار است اكسپوي صبا در صورت موفقيت در اولين تجربه خود، از سال‌هاي آينده به صورت بين المللي و منطبق بر معيارهاي جهاني برگزار شود.

نمايشگاه بزرگ فروش آثار عكس ايران روزهاي اميدبخش و پر رونقي را براي عكاسي ايران خبر مي‌دهد. اين نمايشگاه با عرضه صدها اثر در بخش‌هاي مختلف (طبيعت، اجتماعي، خلاقه و ...) از عكاساني چون كاوه گلستان، حسين پرتوي، فرهود حقي، نيكول فريدني، محمد فرنود، آلفرد يعقوب زاده، علي سياه قلم، ناصر تقوايي، عباس كيارستمي، نصرالله كسرائيان، مجتبي آقايي، مريم زندي، احمد ناطقي، افشين شاهرودي و... و با ارائه آخرين دستاوردها و قابليت‌هاي عكاسي در ايران، نگارخانه‌هاي مجموعه صبا را وعده گاه تمامي‌دوستداران اين هنر كرده و از 21 آبان‌ماه ميزبان عموم بازديدكنندگان است.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٨٧ - ١٣:٢١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.