اخبار > درخشان‌ترين كانون فرهنگ و تمدن ايراني، نقاشان خود را به صبا فرستاد


درخشان‌ترين كانون فرهنگ و تمدن ايراني، نقاشان خود را به صبا فرستاد

 

با گشايش نمايشگاه نقاشان نوگراي استان خراسان رضوي، نگين تمدن و خاستگاه فرهنگ، انديشه، ادب و هنر ايران، نمايندگان هنري خود را درمؤسسه فرهنگي-هنري صبا معرفي خواهد كرد.

 

با گشايش نمايشگاه نقاشان نوگراي استان خراسان رضوي، نگين تمدن و خاستگاه فرهنگ، انديشه، ادب و هنر ايران، نمايندگان هنري خود را درمؤسسه فرهنگي-هنري صبا معرفي خواهد كرد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، اين مؤسسه كه تاكنون ميزبان يازده نمايشگاه از سلسله نمايشگاه‌هاي هنر استان‌هاي كشورمان بوده است، اين بار آثار نقاشان نوگراي معاصر خراسان رضوي، را به نمايش خواهد گذاشت. نمايشگاه نقاشان نوگراي استان خراسان رضوي، دوازدهمين حلقه از سلسله نمايشگاه‌هاي هنرمندان استان‌هاست كه تاكنون موفق به شناسايي قابليت‌هاي هنري و خلاقيت‌هاي هنرمندان كردستان، تبريز، قزوين، خوزستان، كرمان، سيستان و بلوچستان، مازندران، اصفهان، فارس، سمنان و لرستان شده و زمينه تعامل گسترده‌اي ميان هنرمندان مناطق مختلف كشورمان را فراهم كرده است. اينك صبا نگارخانه‌هاي خود را به روي آثاري مي‌گشايد كه نشانگر جديدترين و آخرين جريان‌ها، رويكردها و گرايش‌هاي هنرهاي تجسمي ‌(و به ويژه نقاشي) در منطقه‌اي است كه بستر ظهور و تداوم بزرگ‌ترين تحولات فرهنگي، فكري، هنري و مهم‌ترين پايگاه تاريخي و تمدني ايران از كهن ترين دوران‌ها به شمار مي‌رفته است. اين نمايشگاه روز سه شنبه 3 دي ماه ، رأس ساعت 16 ، با حضور چهره‌هاي فرهنگي، هنرمندان و كليه علاقه‌مندان در محل مؤسسه فرهنگي-هنري صبا گشايش خواهد يافت و تا پايان دي ماه به كار خود ادامه مي‌دهد.

نمايشگاه نقاشان نوگراي معاصر خراسان رضوي با انتخاب آثار از منظر كيفي و حرفه‌اي و ارائه ده‌ها اثر در قالب‌ها و اجراهاي گوناگون، بيشترين حجم و تنوع گرايش‌ها و شيوه‌هاي نقاشان اين منطقه را در سال‌هاي اخير پوشش داده و دورنماي قابل توجهي از دستاوردهاي هنر اين ديار را به نمايش مي‌گذارد.

گفتني است مجموعه صبا با ادامه نمايشگاه‌هاي استاني حلقه پيوند هنرهاي بومي ‌و قومي ‌ايران را تداوم مي‌بخشد.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٣٠ آذر ١٣٨٧ - ١٢:٣٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.