اخبار > فرهنگستان هنر ميزبان سومين همايش سينما و معماري


فرهنگستان هنر ميزبان سومين همايش سينما و معماري

 

همايش «سينما ومعماري» اسفند ماه امسال در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

 همايش «سينما ومعماري» اسفند ماه امسال در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.


به گزارش روابط عمومي معاونت امور هنري فرهنگستان هنر، به منظور گسترش برنامه‌هاي علمي و پژوهشي در جامعه هنري ايران و پرداختن به مباحث بين رشته‌اي هنر، سومين همايش «سينما ومعماري» طي روزهاي 8 و 9 اسفند ماه در محل ساختمان مركزي فرهنگستان هنر برگزارخواهدشد.

در اين همايش دوروزه پژوهشگران، هنرمندان ‌سينما و استادان دانشگاه، پيرامون‌محورهايي چون تشابه مفهومي به لحاظ تعاريف، كاركردها، تكوين ايده‌ها، نقش سينما در ثبت خانه‌هاي تاريخي و تثبيت و تقويت خاطره‌هاي جمعي،بررسي مفهوم و شكل خانه در آثار سينمايي ايران و جهان،تحولات متاثر از سينما در مفهوم و طراحي معماري خانه‌هاي معاصر، نقش طراحي صحنه (ميداني يا ديجيتالي) در بازآفريني خلاقانه خانه در فيلم‌هاي سينمايي، تفاوت‌هاي طراحي و اجرا به لحاظ مقياس، مصالح، ماندگاري و ... به ارائه مقاله وايراد سخنراني خواهند پرداخت.

نمايش فيلم‌هايي در حوزه سينما و معماري و برگزاري نمايشگاهي از ماكت دكور برخي فيلم‌ها و هم چنين فضاهاي فرهنگي و هنري از ديگر برنامه‌هاي اين همايش خواهد بود.
علاقه‌مندان‌ جهت حضور دراين همايش مي‌توانند چكيده مقالات خود را تا 15 آذرماه به دبيرخانه همايش به نشاني خيابان ولي عصر ، خيابان شهيد فلاحي (زعفرانيه )نرسيده به فيروز كوه ، شماره 47 ارسال كنند.
گفتني است اعضاي گروه علمي سومين همايش «معماري و سينما» را سيدمحمد بهشتي، محمدمهدي حيدريان، شهرام جعفري نژاد، محمدعلي نجفي، شادمهر راستين، محمدعلي حسين نژاد، ايرج كلانتر ي و‌ رضا مير كريمي تشكيل مي‌دهند.
شماره تلفن 22751752 به منظور پاسخ گويي به پرسش‌هاي احتمالي علاقه‌مندان حضور در اين همايش در نظر گرفته شده است.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٨ آذر ١٣٨٨ - ١١:٣٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.