اخبار > پيوند تمدن‌هاي هم‌جوار ايران را با نقاشان نوگراي قرقيزستان ادامه مي‌دهد


پيوند تمدن‌هاي هم‌جوار ايران را با نقاشان نوگراي قرقيزستان ادامه مي‌دهد

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا در دومين برنامه ويژه از سلسله نمايشگاه‌هاي هنري «حوزه تمدني ايران بزرگ» پس از گرجستان، ‌نمايشگاه نقاشان نوگراي قرقيزستان را برگزار مي‌كند.

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا در دومين برنامه ويژه از سلسله نمايشگاه‌هاي هنري «حوزه تمدني ايران بزرگ» پس از گرجستان، ‌نمايشگاه نقاشان نوگراي قرقيزستان را برگزار مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، اين مؤسسه در ادامه برگزاری سلسله نمايشگاه‌هاي خود، با عنوان نگاهی به هنر نوگراي تمدن‌هاي هم‌جوار با ايران، كه با نمايش آثار هنرمندان گرجستان آغاز شده بود، از 26 آذرماه، نمايشگاه نقاشان نوگراي قرقيزستان را برگزار خواهد كرد. در این نمایشگاه، آثار 22 هنرمند، از نقاشان معاصر این کشور در قالب تکنیک رنگ و روغن روی بوم، به نمایش در می‌آید.

برگزاری اين نمايشگاه با همكاري رايزني فرهنگي ايران در بیشکک، در راستاي تعامل نزديك‌تر و پيوند عميق‌تر با هنر نوگراي تمدن‌هاي هم‌جوار با ايران و حاشيه درياي خزر و ايجاد فرصت و امكاني براي آشنايي نزديك‌تر هنرمندان ايراني با آثار و خلاقيت‌هاي همتايان خود در كشورهاي همسايه، (حوزه تمدني ايران بزرگ) صورت مي‌گيرد. نمايشگاه نقاشان نوگراي قرقيزستان هم‌زمان با دو نمايشگاه ديگر روز دوشنبه، 26 آذر ماه، در مؤسسه فرهنگی-هنری صبا گشايش خواهد يافت.

اين نمايشگاه در ادامه سلسله نمايشگاه‌هاي پژوهشي اين موسسـه است كه تا كنـون 9 دورة‌ آن به بررســي نقاشان نــوگراي استــان‌هاي تبريز،كرمان، فارس، خوزستان، كردستان، قزوين،اصفهان، سيستان و بلوچستان و مازندران و 5 دوره آن به بررسي نقاشان نوگراي حوزه تمدني جهان اسلام از جمله كشورهاي تركيه، آذربايجان، بنگلادش، مراكش و گرجستان اختصاص داشته، برگزار مي‌شود.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٨ آذر ١٣٨٦ - ١٤:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.