اخبار > صبا «ترنم كلك» را در نگارخانه هاي خود به صدا در آورد


صبا «ترنم كلك» را در نگارخانه هاي خود به صدا در آورد

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، با نمايشگاه «ترنم كلك» كه شامل تازه ترين آثار چهره هاي خوشنويسي ايران مي‌شود، «هفته خوشنويسي» را با يك ضيافت بصري به جشن نشست.

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، با نمايشگاه «ترنم كلك» كه شامل تازه ترين آثار چهره هاي خوشنويسي ايران مي‌شود، «هفته خوشنويسي» را با يك ضيافت بصري به جشن نشست.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، اين مجموعه روز شنبه 27 مهرماه، با گشايش نمايشگاه «ترنم كلك»، ضيافتي چشمگير از تازه‌ترين هنرنمايي‌هاي استادان برجسته خوشنويسي ايران را به دوستداران و شيفتگان اين هنر اصيل و سنتي كشورمان ارائه كرد. در اين نمايشگاه كه با حضور شمار زيادي از هنرمندان و عموم مردم در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا افتتاح شد، آثاري از استادان و پيش‌كسوتان اين هنر در ايران، از جمله غلامحسين اميرخاني، يدالله كابلي،‌ عباس اخوين، سلحشور، فلسفي، شيرازي، بختياري، رسول مرادي، محمد حيدري، الهه حاتمي و ... در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفت. اين نمايشگاه كه در قالب خوشنويسي سنتي (نستعليق و شكسته) است، طي ده روز برگزاري خود، بيش از صد اثر از چهل تن از خوشنويسان برجسته و نام آور كشورمان را به نمايش خواهد گذاشت.

در اين نمايشگاه همچنين آثار ارائه شده، در راستاي رويكرد مجموعه صبا در زمينه رونق بخشي اقتصاد هنر، حمايت عملي از هنرمندان و ورود آثار هنري به چرخه فعاليت‌هاي اقتصادي، به فروش خواهد رسيد. گفتني است كه صبا در دومين گام خود در آينده نزديك، نخستين نمايشگاه فروش آثار خوشنويسي ايران را به انگيزه پيوند هنرهاي سنتي و آئيني ايران، با روند اقتصاد هنر، پس از نمايشگاه فروش عكس برگزارمي‌كند.

طي روزهاي برپايي نمايشگاه، مؤسسه صبا نشستي را نيز به سير و تحليل آثار حاضر در نمايشگاه، آينده هنر خوشنويسي و راهكارهاي عرضه آثار خوشنويسان ايران به بازارهاي جهاني و شيوه هاي حمايت از آن، با حضور استادان و كارشناسان اين هنر اختصاص خواهد داد.

« ترنم كلك» در ادامه رويكرد مجموعه صبا در حفظ و اشاعه هنرهاي ايراني و هنرمندان فعال در اين عرصه، تا 8 آبان ماه، ميزبان عموم علاقه‌مندان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٩ مهر ١٣٨٧ - ١٣:٢٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.