اخبار > صبا «هفته خوشنويسي» را با نمايشگاهي از استادان و پيش‌كسوتان اين هنر جشن مي‌گيرد


صبا «هفته خوشنويسي» را با نمايشگاهي از استادان و پيش‌كسوتان اين هنر جشن مي‌گيرد

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، با برپايي نمايشگاه «ترنم كلك» كه شامل تازه ترين آثار خوشنويسي استادان و پيش‌كسوتان اين هنر در ايران است به استقبال «هفته خوشنويسي» مي‌رود.

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، با برپايي نمايشگاه «ترنم كلك» كه شامل تازه ترين آثار خوشنويسي استادان و پيش‌كسوتان اين هنر در ايران است به استقبال «هفته خوشنويسي» مي‌رود.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، اين مجموعه از روز شنبه 27 مهرماه، با گشايش نمايشگاه «ترنم كلك» كه شامل تازه ترين آثار استادان و پيش‌كسوتان اين هنر در ايران است «هفته خوشنويسي» را جشن مي گيرد.

اين نمايشگاه كه روز شنبه 27 مهرماه، رأس ساعت 17 با حضور استادان به‌نام خوشنويسي ايران و عموم علاقه‌مندان در محل مؤسسه صبا گشايش خواهد يافت، آثاري از پيش‌كسوتان و چهره‌هاي درخشان اين هنر در كشورمان را به نمايش خواهد گذاشت. غلامحسين اميرخاني، يدالله كابلي،‌ عباس اخوين، سلحشور، فلسفي، شيرازي، بختياري، رسول مرادي، محمد حيدري، الهه حاتمي و ... را ارائه خواهد كرد. آثار يادشده در قالب خوشنويسي سنتي (نستعليق و شكسته) از جمله استاداني هستند كه آثارشان در اين نمايشگاه ارائه خواهد شد. در اين نمايشگاه كه طي 10 روز برپا مي شود، بيش از صد اثر از چهل تن از خوشنويسان برجسته كشورمان ارائه خواهد شد.

«ترنم كلك» در ادامه رويكرد مجموعه صبا در حفظ و اشاعه هنرهاي سنتي و اصيل ايراني و هنرمندان فعال در اين عرصه تا 8 آبان ماه، ميزبان عموم علاقه‌مندان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٨٧ - ١٣:١٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.