اخبار > نخستين همايش سينما و معماري برگزار مي شود


نخستين همايش سينما و معماري برگزار مي شود

 

مهندس سيد محمد بهشتي ، رئيس گروه معماري و شهرسازي فرهنگستان هنر، در يك كنفرانس خبري مطبوعاتي، راديو و تلويزيوني شركت مي‌كند. به گزارش روابط عمومي مركز هنر پژوهي نقش جهان وابسته به فرهنگستان هنر، كنفرانس رسانه‌اي همايش سينما و معماري، سه شنبه يازدهم دي ماه، راس ساعت 10 در مركز هنر پژوهي نقش جهان برگزار مي شود و شركت همه خبرنگاران در آن آزاد است.

 

مهندس سيد محمد بهشتي ، رئيس گروه معماري و شهرسازي فرهنگستان هنر، در يك كنفرانس خبري مطبوعاتي، راديو و تلويزيوني شركت مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي مركز هنر پژوهي نقش جهان وابسته به فرهنگستان هنر، كنفرانس رسانه‌اي همايش سينما و معماري، سه شنبه يازدهم دي ماه، راس ساعت 10 در مركز هنر پژوهي نقش جهان برگزار مي شود و شركت همه خبرنگاران در آن آزاد است.

در اين كنفرانس سيد محمد بهشتي ،‌دبير علمي همايش سينما و معماري و مهندس محمدمهدي حيدريان، معاون هنري فرهنگستان هنر به همراه شادمهر راستين، محمدعلي حسين نژاد، شهرام جعفري نژاد، ايرج كلانتري، ايرج رامين فر و مهران مخبر از اعضاي شوراي سياست‌گذاري و علمي همايش سينما و معماري درباره لزوم بررسي محورهاي مختلف سينما و معماري به بحث و بررسي خواهند پرداخت.

همچنين در همايش سينما و معماري كه به مدت دو روز در تاريخ هاي 18 و 19 دي ماه 1386 برگزار خواهد شد، محورهاي مختلفي از جمله: نسبت سينما با مكان و زمان، هويت مكان و نقش آن در ساختارهاي سينمايي، نقش معماري و سينما در شكل‌گيري خاطره‌هاي جمعي و تاريخي ، عناصر دراماتيك در سينما و معماري، اشتراكات آموزشي در سينما و معماري، تشابه سينما و معماري به لحاظ مفهومي – تكوين ايده و فرآيند توليد اثر ، اشتراكات شكلي در سينما و معماري، نقش چينش اشياء در فضاسازي معماري و سينمايي و ارجاع معماري به سينما و ارجاع سينما به معماري مطرح خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٩ دی ١٣٨٦ - ٠٩:١٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.