اخبار > نگارخانه ملي ايران، ميزبان هنر مازندران


نگارخانه ملي ايران، ميزبان هنر مازندران

 

نگارخانه ملي ايران در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، روز پنجم شهريور، درهاي خود را به روي نقاشان نوگراي استان مازندران خواهد گشود.

نگارخانه ملي ايران در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، روز پنجم شهريور، درهاي خود را به روي نقاشان نوگراي استان مازندران خواهد گشود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر،« نگارخانه ملي ايران» واقع در اين مجموعه، روز پنجم شهريور ماه با گشايش نمایشگاه نقاشان نوگراي استان مازندران، ‌نهمين دوره از نمايشگاه‌هاي هنرمندان استان‌هاي كشورمان را برگزار خواهد كرد.

اين نمايشگاه شامل 350 اثر از 130 هنرمند استان مازندران است، كه در گرايش‌هاي مختلف و با رويكرد نوگرايي، تازه ترين تجارب و دستاوردهاي هنرمندان اين نقطه از سرزمين‌مان را به نمايش مي گذارد. پيش از اين، سلسله نمايشگاه‌هاي هنرمندان نوگراي استان‌هاي ايران طي 8 دوره به هنر استان‌هاي كردستان، كرمان، قزوين، تبريز، فارس، خوزستان، اصفهان و سيستان و بلوچستان اختصاص يافته بود.

نگارخانه ملي ايران كه ميزبان نهمين دوره از اين نمايشگاه‌ها و پذيراي آثار هنرمندان این استان خواهد بود از اين پس به شكل تخصصي تبدیل به مكاني جهت ارائه گنجينه‌هاي «هنر ملي» و ميراث هنرهاي سنتي، بومي،‌ محلي و قومي سراسر نقاط كشورمان خواهد شد. اين نگارخانه با تمركز ويژه در احيا و اشاعه هنر «حوزه تمدني ايران بزرگ» از این پس پذیرای تمامی هنرمندان سنتی و نوگرای ایرانی، جشنواره‌ها و نمايشگاه‌هاي هنرمندان داخلي؛ و كانون اين هنر در سطح ايران خواهد بود. اين مؤسسه نمايشگاه‌هاي خود را در سراسر ايران بصورت دوره‌اي و مستمر برگزار مي‌كند.

گفتني است گشايش نمایشگاه نقاشان نوگراي استان مازندران در نگارخانه ملي ايران همزمان با نمايشگاه چهارمين جشنواره سراسري عكس رشد با حضور و مشاركت بي سابقه 1500 هنرمند و ارائه يازده هزار عكس در پنج گرايش صورت مي‌گيرد. اين دو نمايشگاه به صورت همزمان در روز پنجم شهريور ماه سال‌جاری گشایش خواهد یافت.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٣٠ مرداد ١٣٨٦ - ٠٨:٤١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.