اخبار > بزرگداشت بنيان‌گذار رشته فرش در دانشگاه‌هاي ايران


مراسم اولين سالگرد درگذشت استاد خليل درودچي برگزار مي‌شود
بزرگداشت بنيان‌گذار رشته فرش در دانشگاه‌هاي ايران

 

به مناسبت اولين سالگرد درگذشت استاد فقيد خليل درودچي، بنيان‌گذار رشته فرش در دانشگاه‌هاي ايران، مراسم بزرگداشتي از سوي فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

به مناسبت اولين سالگرد درگذشت استاد فقيد خليل درودچي، بنيان‌گذار رشته فرش در دانشگاه‌هاي ايران، مراسم بزرگداشتي از سوي فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر ، مرحوم درودچي از پايه گذاران كارشناسي فرش، پژوهش و مطالعات دانشگاهي و علمي در زمينه هنرهاي سنتي و صنايع دستي در ايران بود. وي پژوهشگر حوزه ادبيات فرش شناسي بود كه سال‌ها شاگرداني را با تلاش زياد تربيت كرد.

استاد درودچي متولد 1329 در شيراز بود. وي فوق ليسانس اقتصاد بود و سال‌ها به عنوان عضو گروه هنرهاي سنتي فرهنگستان هنر و عضو گروه فرش پژوهشكده هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و همچنين در سمت معاون پژوهشي طرح و برنامه و عضو هيئت رئيسه سازمان صنايع دستي در ايران فعاليت كرد.

مرحوم درودچي، آموزش دانشگاهي رشته فرش، هنرهاي سنتي و صنايع دستي را در ايران بنا نهاد و پايه گذار نخستين دوره كارشناسي فرش در دانشگاه كاشان بود.

به پاس تلاش‌هاي اين استاد فقيد روز يكشنبه، 12 خرداد، مراسم بزرگداشتي از ساعت 16 تا 18 در موزه فرش تهران، واقع در خيابان كارگر، خيابان فاطمي با حضور استادان، صاحب‌نظران و علاقه‌مندان برگزارمي‌شود.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١١ خرداد ١٣٨٧ - ١٤:١٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.