اخبار > رونمايي بخشي ديگر از گنجينه هنري موزه فلسطين در همايش امام و فلسطين


رونمايي بخشي ديگر از گنجينه هنري موزه فلسطين در همايش امام و فلسطين

 

موزه هنرهاي معاصر فلسطين، در حاشيه همايش «امام خميني و مسئله فلسطين» توسط وزارت امور خارجه، با حضور سفراي خارجي، بخشي ديگر از گنجينه بزرگ هنري خود را روز دوشنبه 13 خرداد ماه، رونمايي مي‌كند.

 موزه هنرهاي معاصر فلسطين، در حاشيه همايش «امام خميني و مسئله فلسطين» توسط وزارت امور خارجه، با حضور سفراي خارجي، بخشي ديگر از گنجينه بزرگ هنري خود را روز دوشنبه 13 خرداد ماه، رونمايي مي‌كند.


به گزارش روابط عمومی موزه هنرهاي معاصر فلسطين، وابسته به فرهنگستان هنر، اين مجموعه در حاشيه همايشي كه وزارت امور خارجه، با حضور سفراي كشورهاي خارجي منطقه و جهان اسلام در ايران برگزار مي‌كند، بخشي ديگر از گنجينه بزرگ هنر مقاومت اسلامي را كه شامل مجموعه‌اي نفيس و ارزشمند از ميراث هنر آرمان‌گرا و عدالت‌خواه جهاني است با موضوع مقاومت فلسطين، رونمايي خواهد كرد.

اين همايش هم‌زمان با سالروز ارتحال حضرت امام (ره) و با موضوع امام خميني و نگاه به مسئله فلسطين، در محل دفتر مطالعات سياسي و بين المللي وزارت امور خارجه برگزار مي شود.

ارائه آثار اين گنجينه به قصد آشنايي هرچه بيشتر مقامات ديپلماتيك اين كشورها با ميراث هنر مقاومت و ارزش‌هاي متعالي و معنوي آن به عنوان بخشي از آرمان و انديشه وحدت، هويت و پايداري جهان اسلام صورت مي‌گيرد.

گفتني است موزه هنرهاي معاصر فلسطين، در راستاي سياست تعريف شده تمركز زدايي و انتقال نمايشگاه‌ها به سراسر نقاط كشور و حتي جهان اسلام، تاكنون نمايشگاه‌هاي دوره‌اي، استاني و فرامرزي متعددي، از منتخب آثار دوسالانه‌هاي جهان اسلام و هنرمندان مسلمان در حوزه‌هاي مختلف هنري، برگزار كرده است. اين موزه همچنين در موارد مختلفي چون نمايشگاه بين المللي كتاب و همايش‌هاي فرهنگي و سياسي به تدريج بخش‌هايي از گنجينه هنري خود را كه شامل آثار چشمگيري از هنرمندان فلسطين، جهان اسلام و سراسر جهان با رويكرد آرماني، حق طلبانه و معترض به ظلم و تجاوز و اشغالگري نظام سلطه جهاني است، رونمايي كرده. همچنين ميزبان چند مسابقه بين المللي كاريكاتور و پوستر با موضوع مقاومت بوده كه تاكنون با استقبال بي سابقه هنرمندان دنيا مواجه شده است.

آيين رونمايي گنجينه موزه هنرهاي معاصر فلسطين، هم‌زمان با همايش بين المللي امام (ره) و مسئله فلسطين در وزارت امور خارجه روز دوشنبه، 13 خرداد ماه، برگزار خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١١ خرداد ١٣٨٧ - ١٤:٠٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.