اخبار > طلوع «شمس آفاق» بر وسعت ديدار، در گشود.


طلوع «شمس آفاق» بر وسعت ديدار، در گشود.

 

موزه هنرهاي معاصر فلسطين با گشايش نمايشگاه عكس «شمس آفاق» مجموعه ارزشمندي از تصاوير منتشر نشده امام را به دوستداران آن حضرت ارائه داد.

موزه هنرهاي معاصر فلسطين با گشايش نمايشگاه عكس «شمس آفاق» مجموعه ارزشمندي از تصاوير منتشر نشده امام را به دوستداران آن حضرت ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمايشگاه «شمس آفاق» در موزه هنرهاي معاصر فلسطين گشايش يافت. اين نمايشگاه شامل بيش از یکصد عكس از سير مبارزات و رهبري امام را در بر مي گيرد كه بخش عمده اين عكسها براي نخستين بار توسط موسسه تنظيم و نشر آثار حضرت امام به دوستداران آن آفتاب هدايت عرضه گرديده است.

عكسهاي اين نمايشگاه از آغاز جواني حضرت امام (دهه هاي 30 و40 شمسي) تبعيد و اقامت در تركيه، نجف، بازگشت به تهران، اقامت در قم، بيمارستان تهران، حسينيه جماران را در بر مي گيرد. همچنين بخشي از عكسها به حضور امام در ميان خانواده و جنبه هاي فردي و شخصي آن حضرت اختصاص دارد. در بخش دیگر اين نمايشگاه نيز به حضور چهره و تصوير امام در زندگي مردم، تجمعات و راهپيمائي ها و نيز جبهه هاي نبرد و در ميان رزمندگان و همچنين تصاويري از تشييع و تدفين حضرت امام در خرداد 68، مي پردازد.

گفتنی است فردا رأس ساعت 16، در موزه هنرهای معاصر فلسطین، در نشستی که با حضور محمود گلاب دره ای، خالق کتاب «لحظه های انقلاب»، سهراب هادی و حجج اسلام، محمد علی خسروی و احمد هروی خراسانی برگزار می شود، به بررسی کتاب «مجموعه استاد مبارزاتی امام در ساواک» می پردازند.

نمايشگاه «شمس آفاق» جلوه هايي از درخشش خورشيد روح اله را از منظر عكس، تا 20 خرداد در موزه هنرهای معاصر فلسطین به آيينه تماشاي دوستداران آن حضرت خواهد برد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٨ خرداد ١٣٨٦ - ١٥:٠٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.