اخبار > ضيافت رنگ‌ها و بوم‌ها در جشن هنر«خط، رنگ، حضور»


ضيافت رنگ‌ها و بوم‌ها در جشن هنر«خط، رنگ، حضور»

فضاي باز خيابان صبا (شهيد برادران مظفر) روزهاي پنجشنبه و جمعه با ضيافت رنگ‌ها و بوم‌ها و در حضور انبوهي از هنرمندان و نقاشان كشورمان، از پيش‌كسوتان تا جوانان، جلوه گاه درخشش هنر مقاومت شد.
 
 

فضاي باز خيابان صبا (شهيد برادران مظفر) روزهاي پنجشنبه و جمعه با ضيافت رنگ‌ها و بوم‌ها و در حضور انبوهي از هنرمندان و نقاشان كشورمان، از پيش‌كسوتان تا جوانان، جلوه گاه درخشش هنر مقاومت شد.

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين وابسته به فـرهنگستان هنر، برپايي كارگاه هنر مقاومت، روزهاي پنجشنبه و جمعه، خيل كثيري از نقاشان و علاقه‌مندان هنر نقاشي را به خيابان صبا (شهيد برادران ظفر) كشاند تا همه از نزديك به خلق آثار خود با موضوع مقاومت بپردازند. اين حركت كه با استقبال وسيعي از سوي هنرمندان كشورمان از پيش‌كسوتان واساتيد برجسته تا جوانان روبرو شد جلوه‌اي متفاوت و حال و هوايي ديگر به فضاي اين خيابان و محوطه موزه فلسطين بخشيد. اين نمايشگاه طي دو روز، جلوه‌هاي زيبا و پرشوري از شوق و تلاش و تكاپوي هنرمندان وكار جمعي و مشاركت همگاني براي خلق اثر را به نمايش گذاشت. بسياري از مردم با حضور در اين كارگاه از نزديك شاهد اين همايش هنري بزرگ بودند. در 2 طبقه موزه هنرهاي معاصر فلسطين محوطه آن و نيز فضاي خيابان، پر بود از بوم،‌ سه پايه،‌ رنگ و قلم‌مو، رفت و آمد نقاشان لحظه‌اي قطع نمي‌شد،‌ همه مشغول كار بودند. عده‌اي نشسته روي زمين، جمعي ايستاده و عده‌اي به‌صورت دسته جمعي و با انواع تكنيك‌هاي كار ... . دراين ميان حضور اساتید و پيش‌كسوتاني، كه خود در اين كارگاه با آمدنشان مايه تشويق و دلگرمي جوانان شده بودند يا دركنارشان به خلق اثر مي‌پرداختند، بسيار جالب توجه بود، از جمله: استاد محمود جوادي پور، ضياء الدين امامي،‌ حبيب اله آيت الهي، ناصر پلنگي، كاظم چليپا، حبيب اله صادقي، محمدحسين نيرومند، آنه محمد تاتاري، مرتضي اسدي، مرتضي حيدري،‌ هادي جمالي، رضا پتگر، عبدالمجيد حسيني راد،‌ كيومرث قورچيان، محمدرضا فيروزه‌اي، جواد نوبهار، احمد خليلي فر، حبيب توحيدي، رضوان صادق زاده، حسين ياقوتي، محمد فدوي، ناصر آراسته، طاهر شيخ الحكما، محمد معمارزاده، احمد وكيلي، كاميارصادقي، بهنام كامراني، ژيلا كامياب و ... ، در هر گوشه‌اي چند پيش‌كسوت و استاد به چشم مي‌خورد كه با صفا و صميميتي خاص در كنار جمعي از دانشجويان و جوانان دست به رنگ و قلم‌مو بر پرده بوم،‌ نقشي مي‌نشاند و طرحي مي‌زد.

حضور خبرگزاري‌ها و رسانه‌هاي داخلي و خارجي و پوشش وسيع خبري و رسانه‌اي اين حركت از جلوه‌هاي ديگر اين حضور جمعي بود.

بسياري از مردم مشاركت در آفرينش اثر هنري و مشاهده كارگاه تخصصي هنر را از نزديك تجربه كردند و تداوم چنين حركت‌هايي را موجب تقويت پيوند بين هنرمندان و عموم مردم و انتقال پيام در رسالت هنر به متن جامعه دانستند.

موزه هنرهاي معاصر فلسطين با ساماندهي اين اتفاق، موجب يك تحرك و اشتياق گسترده در ميان هنرمندان و قرار گرفتن چند نسل از نقاشان در كنار يكديگر شده است. كه با تنوع گرايش‌ها و سليقه‌ها در قالب‌هاي مختلف، تجليات روح مقاومت و حماسه را از منظر هنر طراحي و نقاشي به نمايش گذاشته‌اند.

گفتني است آثار خلق شده و برگزيده در اين كارگاه هنري دو روزه، در تهران و ديگر شهرها و استان‌هاي ايران در معرض ديد علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

كارگاه هنر مقاومت كه نخستين دوره آن هم‌زمان با اولين سالروز پيروزي حماسه مقاومت مردم لبنان برگزار مي شود در آينده نيز به شكل جرياني مستمر و با حضور و داوري نخبگان و كارشناسان هنري كشور ادامه خواهد يافت.
زمان انتشار: شنبه ١٧ شهريور ١٣٨٦ - ١٤:١٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.