اخبار > خط سوم با دست‌نوشته‌‌های نخواندنی می‌‌آيد


خط سوم با دست‌نوشته‌‌های نخواندنی می‌‌آيد

 

موزه هنرهای معاصر فلسطین خط سوم را با دست‌نوشته‌های نخواندنی محسن دایی نبی، هنرمند خوشنویس، به نمایش می‌گذارد.

 موزه هنرهای معاصر فلسطین خط سوم را با دست‌نوشته‌های نخواندنی محسن دایی نبی، هنرمند خوشنویس، به نمایش می‌گذارد.


به گزارش روابط عمومی  فرهنگستان هنر، نمایشگاه آثار خوشنویسی محسن دایی نبی با عنوان «خط سوم؛ دست‌نوشته‌های نخواندنی» با الهام از سخن معروف شمس تبریزی، عارف مشهور ایرانی و در پایان سالی که به عنوان مولانا نام‌گذاری شده است، از روز دوشنبه 17 دی در این موزه گشایش می‌یابد.

این هنرمند که عضو انجمن خوشنویسان و دانش آموخته گرافیک است، آثار خود را در قالب سیاه مشق که یکی از سنت‌های بصری و زیبایی شناسانه كهن در تاریخ خوشنویسی ایران است، ارائه کرده است. وی در این 40 اثر، با حذف ابعاد خوانشي و مفهومی، کوشیده تا به جنبه‌های ناشناخته تر و حيطه‌هاي کشف نشده‌ای از زیباشناسی بصری این هنر دست یابد. در آثار به نمايش در آمده از طریق ترکیب بندی، کمپوزيسیون و نزدیک شدن هر چه بیشتر به ذات خالص و جوهره اصیل این هنر فارغ از ارتباط آن با متن و نوشتار و التزام به درج شعر یا مفهوم خاصی، با تجربه‌ای منحصر به فرد و کم نظیر در این عرصه روبرو مي‌شويم. دایی نبی در آثار خود با مرکب مشکی و کاغذ سفید به دور از هرگونه جلوه تجسمی و بی هیچ رنگ و عامل بصری جذابیت بخش و شناخته شده، با نهایت سادگی، و در شيوه‌اي سهل و ممتنع كار مي‌كند. هنری که از سرچشمه‌های سنت، عرفان و آیین این سرزمین سیراب شده است.

نمایشگاه خط سوم با دست‌نوشته‌های نخواندنی محسن دایی نبی، روز دوشنبه 17 دی ماه، رأس ساعت 17 در محل موزه هنرهای معاصر فلسطین با حضور علاقه‌مندان هنرخوشنویسی گشایش می‌یابد.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٥ دی ١٣٨٦ - ١٤:١٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.