اخبار > دومين روز هنر مقاومت با حضورمردم پر رنگ تر شد


دومين روز هنر مقاومت با حضورمردم پر رنگ تر شد

كارگاه هنر مقاومت دومين روز خود را با حضور و مشاركت مردم با شكوهي خاص پشت‌سر گذاشت.
 
 

كارگاه هنر مقاومت دومين روز خود را با حضور و مشاركت مردم با شكوهي خاص پشت‌سر گذاشت.

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين وابسته به فرهنگستان هنر، كارگاه هنر مقاومت در دومين روز خود شاهد حضور چشمگير جمع زيادي از هنرمندان با سابقه كشورمان همراه با هنرمندان نسل جوان و ديگر اقشار مردم بود كه يكي از زيباترين جلوه‌هاي پيوند هنر و مردم را به نمايش مي‌گذاشت. در سراسر خيابان شهيد مظفر و در محوطه موزه و فضاي اطراف آن جنب و جوش بي‌وقفه و پرشور هنرمندان خبر از حال و هوايي ديگر مي‌داد. حضور مردم در دومين و آخرين روز اين كارگاه و بازديد نمازگزاران جمعه از اين حركت، فضايي صميمانه از همدلي و همراهي عمومي با هنرمندان را ارائه مي داد. هنرمندان پيش‌كسوت‌تر و قديمي‌تر بي‌وقفه كنار نقاشان جوان مي‌نشستند و به آنان توصيه‌ها و تذكرات حرفه‌اي مي‌دادند.

در داخل موزه مي‌شد چهره‌هاي آشناي بسياري از هنرمندان برجسته را ديد كه خود يا مشغول خلق اثر بودند و يا پس از مدت‌ها فرصت خوبي براي يك ديدار دوستانه و گپ و گفتگو با يكديگر پيدا كرده بودند. البته در اين ميان رفت و آمد بي امان جمعيت و بوي تند رنگ نشان از زندگي و نشاط و شور و تحرك داشت. در محوطه بيروني موزه بسياري از مردم، كه براي خريد از جمعه بازار خيابان مظفر به عادت هر هفته بر مي‌گشتند، با مشاهدة هنرمنداني كه در خيابان روي زمين يا صندلي‌ها و كنار جدول خیابان نشسته بودند و آثاري بديع و ارزشمند را به صورت زنده و حضوري خلق مي‌كردند با كنجكاوي و اشتياق فراوان از نزديك، مشاهده مي‌كردند.

دكتر حبيب اله صادقي يكي از هنرمنداني بود كه يك لحظه رفت و آمدش ميان نقاشان جوان و گفتگوها و راهنمايي هايش قطع نمي‌شد، او گفت : «به اين حركت مي توان به‌عنوان اولين تجربه از يك جريان بزرگ ملي در هنرها نگاه كرد.»

كاظم چليپا از ديگر هنرمنداني بود كه در تمام مراحل كارگاه حاضر بود و تجربيات خود را به شكلي صميمانه در اختيار هنرمندان جوان مي‌گذاشت. وی نيز خاطر نشان كرد: «اين كارگاه مي‌تواند ما را به‌شكل‌گيري يك حركت بزرگ و در سطح عمومي و بخشيدن فضايي تازه به هنرمان اميدوار كند. يكي از ويژگي‌هاي اين كارگاه ،‌حضور جريان‌ها، گرايش‌ها و رويكردهاي كاملاً متفاوت با يكديگر در كنارهم بود كه تصويري پرشور از پيوند و نزديكي و تعامل هنرمندان كشورمان را از همه جاي ايران در كار آفرينش آثاري با موضوع واحد به نمايش مي‌گذاشت.»

غلامعلي طاهري، دبير اولين كارگاه هنر مقاومت، در خصوص كيفيت برگزاري اين كارگاه اظهار داشت: «نمي‌شد تصور كرد كه يك حركت در اولين تجربه‌اش با استقبالي اين‌گونه و با اين حضور وسيع هنرمندان همراه باشد. اين به دليل موفقيت اين طرح است كه اميدوارم در تداوم خود به يك تكامل چشمگير دست يابد.»

كارگاه هنر مقاومت دومين و آخرين روز خود را در حالي به پايان رساند كه تجربه يك هم انديشي و همكاري، ميان هنرمندان چند نسل و حضور اساتيد و پيش‌كسوتان در كنار جوانان را به جامعه هنري كشورمان عرضه كرد. توليد آثاري با حجم وسيع و كيفيت چشمگير طي دو روز با يك كار جمعي و در فضايي صميمانه در آن، به همه ضرورت مشاركت جمعي و تداوم تجاربي از اين دست را يادآور شد.
زمان انتشار: شنبه ١٧ شهريور ١٣٨٦ - ١٤:١٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.