اخبار > صبا، نقاشان عصر طلايي هلند را به ايران مي آورد


صبا، نقاشان عصر طلايي هلند را به ايران مي آورد

 

موسسه فرهنگي هنري صبا با همكاري سفارت هلند، نمايشگاه « رامبراند و نقاشان عصر طلايي هلند» را هم زمان با چهارصدمين سال تولد رامبراند، نقاش بزرگ قرن 17 هلند، از روز دوشنبه 21 خرداد ماه برگزار مي كند.


موسسه فرهنگي هنري صبا با همكاري سفارت هلند، نمايشگاه « رامبراند و نقاشان عصر طلايي هلند» را هم زمان با چهارصدمين سال تولد رامبراند، نقاش بزرگ قرن 17 هلند، از روز دوشنبه 21 خرداد ماه برگزار مي كند.

به گزارش روابط عمومی  فرهنگستان هنر، اين مؤسسه با همكاري سفارت هلند در ايران، مجموعهاي از آثار رامبراند، يان استين، فرانس هالس و ورميه ، نقاشان قرن 17 (موسوم به عصر طلايي) را به نمايش مي گذارد. اين نمايشگاهها، در سال 2006 ، همزمان با چهار صدمين سال تولد رامبراند در 15 كشور جهان برگزار مي شود. اين نمايشگاهها به علاقهمندان ايراني تاريخ هنر جهان - و يكي از شكوهمندترين دورانهاي شكوفايي آن در اروپا- ارائه خواهد شد.

اين نمايشگاه در راستاي سياست همكاري مؤسسه صبا با مراكز فرهنگي هنري جهان و آشنايي با دستاوردهاي هنري سراسر دنيا و مروري بر تاريخ هنر جهان بر پا مي شود.

طي اين حركت شاهد نمايش سيري از شكوفايي چشمگير هنر نقاشي هلند در يكي از درخشانترين دورههاي خود كه در تاريخ هنر جهان به عصر طلايي موسوم گشته خواهيم بود.

قابليتهاي كم نظير نقاشان اين قرن، در قدرت قلم زني، رنگ گذاري و .... ، همچنين مضامين متنو ع و سرشار از ايدههاي ارزشمند اين نقاشان، و نگاه بومي، اجتماعي، اسطورهاي و مذهبي در نقاشي اين عصر از مهم ترين دلايل برگزاري اين نمايشگاه است. در عين حال الهامگيري نقاشان عصر طلايي و بخصوص رامبراند از بن مايههاي فرهنگ شرق و عناصر آئيني و ميراث هنر شرقي و نيز ايران در اين دوران، گنجينه هنري قابل توجهي به جا نهاده است كه از جهات مختلف، شايسته مرور و تأمل جدي همه علاقهمندان ميراث هنر اروپا به شمار مي رود.

گفتنی است افتتاح نمايشگاه «رامبراند و نقاشان عصر طلايي هلند» روز دوشنبه 21 خرداد رأس ساعت 17 در نگارخانه صبا 1 و 2 ، موسسه فرهنگي هنري صبا با حضور سفير و جانشين سفير هلند در ايران، و شماري از مسئولان فرهنگي كشورمان صورت مي گيرد.

اين نمايشگاه تا دهم تير ماه پذيراي عموم علاقهمندان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٩ خرداد ١٣٨٦ - ١٣:٥٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.