اخبار > آثار نخستين دوسالانه بين المللي عكس جهان اسلام انتخاب شد


آثار نخستين دوسالانه بين المللي عكس جهان اسلام انتخاب شد

 

اولين جلسه انتخاب آثار ارسال شده، از نزديك به 40 كشور جهان به دبيرخانه دوسالانه عكس جهان اسلام، با حضور هيئت انتخاب آثار تشكيل شد.

 اولين جلسه انتخاب آثار ارسال شده، از نزديك به 40 كشور جهان به دبيرخانه دوسالانه عكس جهان اسلام، با حضور هيئت انتخاب آثار تشكيل شد.


به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، نخستين جلسه انتخاب آثار ارسال شده به دبيرخانه اولين دوسالانه بين المللي عكس جهان اسلام، با حضور هيئت انتخاب آثار در اين موزه برگزار شد. هيئت انتخاب آثار متشكل از آقايان بهمن جلالي، فرهاد سليماني، سعيد صادقي، ساعد نيك ذات و فرزاد هاشمي، است كه كار خود را براي انتخاب آثار، از ميان آثار ارسال شده به دبيرخانه اين دوسالانه، آغاز كرده است.

آثاري كه تاكنون به دبيرخانه رسيده شامل 5700 عكس از 751 عكاس از 40 كشور جهان مي‌شود كه كار بازبيني و گزينش اين عكس‌ها توسط هيئت انتخاب، صورت مي‌پذيرد.

اولين دوسالانه بين المللي عكس جهان اسلام در نخستين گام خود، با شناسايي و جذب استعدادهاي خلاق و برتر هنر عكاسي در تمامي جوامع اسلامي از سراسر جهان، پيشرو تجربه‌اي منحصر به فرد، از عكاسي بر اساس سوژه و موضوع مشترك گرديده. اين دوسالانه در تجربه اول، خانواده مسلمان را كه اصلي‌ترين و بنيادي‌ترين بستر شكل گيري فرهنگ و‌ انتقال و تداوم سنت‌ها، ‌باورها و آئين‌ها و مهم‌ترين كانون هويت معنوي و اعتقادي در منظر اخلاق و تربيت اسلامي است، به‌عنوان محور اصلي برگزيده است. مراحل اجرايي اين دوسالانه پس از پايان كار بازبيني و انتخاب آثار، با برگزاري نمايشگاه، در ارديبهشت ماه سال آينده، برگزار خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٢ دی ١٣٨٦ - ١١:٤٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.