اخبار > سپيد مشق ها به موزه فلسطين مي‌آيند


سپيد مشق ها به موزه فلسطين مي‌آيند

 

نمايشگاهي از تازه‌ترين تجربه‌هاي خوشنويسي «ازهار شركاء»، هنرمند خوشنويس و گرافيست ايراني، از روز يكشنبه، 12 اسفند ماه، در موزه هنرهاي معاصر فلسطين گشايش خواهد يافت.

 
نمايشگاهي از تازه‌ترين تجربه‌هاي خوشنويسي «ازهار شركاء»، هنرمند خوشنويس و گرافيست ايراني، از روز يكشنبه، 12 اسفند ماه، در موزه هنرهاي معاصر فلسطين گشايش خواهد يافت.

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين، وابسته به فرهنگستان هنر، مجموعه‌اي از تازه ترين آثار ازهار شركاء، هنرمند خوشنويس و گرافيست كه عضو انجمن خوشنويسان نيز هست، از روز يكشنبه، 12 اسفند، در موزه هنرهاي معاصر فلسطين، به نمايش گذاشته مي شود.

اين مجموعه شامل 62 اثر در دو قالب خوشنويسي كلاسيك (از سبك قدما تا متأخرين) با قلم ني، تذهيب و نيز خط نگاره‌هاي نوين بر روي گل و بوم، با تلفيق شيوه‌هاي خط و گرافيك و ابداعات تركيبي و نوآوري در فرم و فضاي زيباشناسي است. آثار اين مجموعه، داراي مضامين اخلاقي، عرفاني و شامل آيات قرآن، ‌احاديث، ‌اشعار و گزين گويه‌هاي عارفان بزرگ، همچون مناجات نامه خواجه عبداله انصاري و ... است.

اين هنرمند با سابقه، كه خود سال‌ها به تدريس گرافيك پرداخته، به پشتوانه تجارب خويش، در انجمن خوشنويسان، در آثار ارائه شده، به جلوه‌هايي تازه، از كار برد و كشف قابليت هاي عظيم خوشنويسي ايراني در گرافيك و آزمودن انواع شيوه‌هاي خلاقه در افزودن ابعاد بصري و زيبايي شناسانه دست يافته است.

نمايشگاه «سپيد مشق» روز يكشنبه، 12 اسفند ماه، رأس ساعت 30/16 در موزه هنرهاي معاصر فلسطين گشايش خواهد يافت.

شركت در مراسم افتتاحيه براي عموم علاقه‌مندان آزاد است.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١١ اسفند ١٣٨٦ - ١٠:٥٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.