اخبار > خط، رنگ، حضور با معرفي نفرات برگزيده در موزه هنرهاي معاصرتهران، به كار خود پايان مي دهد


خط، رنگ، حضور با معرفي نفرات برگزيده در موزه هنرهاي معاصرتهران، به كار خود پايان مي دهد

نمايشگاه «خط،‌رنگ،‌حضور»، شامل آثاربرگزيده اولين كارگاه هنري مقاومت، هم‌زمان با هفتمين دوسالانه ملي «نقاشي معاصر ايران»، روز 28 فروردين در موزه هنرهاي معاصر تهران، با معرفي نفرات برگزيده، به كارخود پايان مي‌دهد.
 
 

نمايشگاه «خط،‌رنگ،‌حضور»، شامل آثاربرگزيده اولين كارگاه هنري مقاومت، هم‌زمان با هفتمين دوسالانه ملي «نقاشي معاصر ايران»، روز 28 فروردين در موزه هنرهاي معاصر تهران، با معرفي نفرات برگزيده، به كارخود پايان مي‌دهد.

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين، وابسته به فرهنگستان هنر، نمايشگاه «خط،‌ رنگ، حضور» كه هم‌زمان با هفتمين دوسالانه ملي «نقاشي معاصر ايران» در اين مجموعه گشايش يافته بود، به كارخود پايان مي دهد. اين مراسم روز 28 فروردين ماه، در سالن سينما تك موزه هنرهاي معاصر تهران، با اهداي جوايز نفرات برگزيده برگزار خواهد شد.

نمايشگاه «خط ،‌رنگ ،‌حضور» كه منتخب آثار ارائه شده در اولين كارگاه هنر مقاومت را به معرض نمايش گذاشته، عرصه چشمگيري از حضور چند نسل از هنرمندان ايراني از پيش‌كسوتان و استادان تا جوانان را پيش رو نهاده است. كارگاه هنر مقاومت كه طي روزهاي 15 و 16 شهريور ماه 1386 در محوطه موزه هنرهاي معاصر فلسطين و فضاهاي اطراف آن در حضور عموم مردم برپا شد، گذشته از ايجاد فرصت تازه‌اي براي تعامل نزديك و آشنايي هر چه بيشتر اقشار مختلف مردم با هنرمندان و طريقه خلق اثر توسط آنان، با عنوان بزرگداشت حماسه مقاومت 33 روزه مردم لبنان، باب جديدي را جهت هم‌گرايي و مشاركت هنرمنداني از طيف ها و گرايش‌هاي مختلف و با تكنيك ها و رويكردهاي هنري متنوع و گوناگون، در داخل كشور گشود و الگوي ماندگاري از هم‌انديشي هنرمندان حول محور مقاومت گرديد.

استقبال وسيع هنرمندان سراسر كشور از اين حركت ماندگار، سبب شد تا دست اندكاران اين كارگاه هنري، قول ادامه و استمرار آن را از قالب حركتي ملي به يك حركت بين المللي با همين موضوع و در ابعاد و زمينه هاي ديگر فرهنگ، انديشه و آرمان بزرگ مقاومت و بيان آن در هنرهاي تجسمي، دهند.
زمان انتشار: دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٨٧ - ١١:٢٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.