اخبار > شکسته نستعليق‌هاي کدخدايي با « هشتمين کاتب » به صبا مي‌آيد


شکسته نستعليق‌هاي کدخدايي با « هشتمين کاتب » به صبا مي‌آيد

 

صبا هم‌زمان با سالروز ولادت هشتمين امام قافلة عشق، بيست و پنجمين نمايشگاه آثار عليرضا کدخدايي، هنرمند شاخص و بين‌المللي در عرصه خوشنويسي ايراني را با نام «هشتمين کاتب» افتتاح مي‌کند.

صبا هم‌زمان با سالروز ولادت هشتمين امام قافلة عشق، بيست و پنجمين نمايشگاه آثار عليرضا کدخدايي، هنرمند شاخص و بين‌المللي در عرصه خوشنويسي ايراني را با نام «هشتمين کاتب» افتتاح مي‌کند.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، اين مجموعه در روز ولادت پرسعادت قبلة کوي ولا، خورشيد طوس، حضرت علي‌بن موسي‌الرضا (عليه آلاف التحيه والثنا) تازه‌ترين نمايشگاه آثار عليرضا کدخدايي، استاد بلامنازع شيوه شکسته نستعليق در ايران را که در سطح جهاني نيز آثاري شاخص ارائه كرده و ده‌ها نمايشگاه در کشورهاي مختلف جهان برگزار کرده، در حضور بزرگان خوشنويسي ايران و عموم علاقه‌مندان افتتاح خواهد کرد.

اين نمايشگاه که بيست و چهارمين نمايشگاه انفرادي اين هنرمند نيز به شمار مي‌رود شامل چهل اثر در قالب خط شکسته نستعليق (جلي و خفي) بوده و مضامين آن نيز عمدتاً در هواي ارادت و شيفتگي به آستان قدس ثامن‌الحجج (عليه‌الصلوه والسلام) است. عليرضا کدخدايي که گواهينامه استادي از انجمن خوشنويسان را دريافت كرده سابقه حضور در هفتاد نمايشگاه گروهي و افتخار اخذ هجده رتبه نخست جشنواره‌هاي داخلي و بين‌المللي تا سال 1385 را به‌خود اختصاص داده و تا پيش از اين نيز 23 نمايشگاه انفرادي و مستقل در چندين کشور جهان از آثار خود برگزار كرده است. شکسته‌هاي جلي اين هنرمند در ميان تمامي خوشنويسان ايران بي‌نظير و در نهايت ابداع و ذوق خلاق نگاشته شده است، چنان که تحسين استادان پيش‌کسوت را نيز برانگيخته و موجب کسب افتخارات ملي و بين‌المللي و ده‌ها جايزه معتبر از جشنواره‌هاي داخلي و خارجي خوشنويسي براي وي شده است.

«هشتمين کاتب» در روز جمعه هشتم آبان رأس ساعت 16 هم‌زمان با فرخنده روز ولادت حضرت علي‌بن موسي‌الرضا (ع) در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا گشايش مي‌يابد و تا 17 آبان ماه پذيراي عموم مشتاقان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٦ آبان ١٣٨٨ - ١٠:٣٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.