اخبار > خط شكسته‌هاي «علي طاووسي» در نگارخانه صبا


خط شكسته‌هاي «علي طاووسي» در نگارخانه صبا

 

مجموعه صبا در ادامه ميزباني از جلوه‌هاي ذوق، خلاقيت و ابداع هنر آفرينان خوشنويسي فاخر و اصيل ايران، اين بار جلوه‌گاهي از خط شكسته‌هاي «علي طاووسي» خوشنويس صاحب سبك و برجسته شد.

مجموعه صبا در ادامه ميزباني از جلوه‌هاي ذوق، خلاقيت و ابداع هنر آفرينان خوشنويسي فاخر و اصيل ايران، اين بار جلوه‌گاهي از خط شكسته‌هاي «علي طاووسي» خوشنويس صاحب سبك و برجسته شد.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر اين مجموعه در تداوم برگزاري سلسله نمايشگاه‌هاي خوشنويسي در گرايشها و رويكردهاي متنوع بار ديگر جلوه‌هايي تازه و بديع از خطوط شكسته « علي طاووسي» يكي از خوشنويسان صاحب سبك و نام‌آور در اين عرصه خوشنويسي خيال‌انگيز ايراني را به تماشاي اهالي اين هنر اصيل و بديع سرزمينمان مي‌نشاند. اين نمايشگاه شامل آخرين آثار علي طاووسي است كه بمدت 22 سال به شكل مستمر و منظم، در خط شكسته نستعليق، قلم ذوق و مهارت آزموده و هم‌اكنون از درخشانترين چهره‌ها در اين گرايش از خوشنويسي نزد اساتيد فن محسوب مي‌شود. اين هنرمند كه فارغ‌التحصيل در خطوط نستعليق و شكسته مي‌باشد از سال 74 تا كنون در نمايشگاههاي گروهي شركت داشته و موفق به اخذ لوح تقدير و رتبه برتر شده است. پويايي، مهارت و رياضت دائم، قدرت قلم و تبحر و پختگي در شناخت ظرافتها و ظرفيتهاي اين خط و تلاش در نوآوري و نوجويي همزمان با استمرار سنت و ميراث كهن خط شكسته از ويژگي‌هاي بارز اين هنرمند است كه به تصديق نام‌آوران خوشنويسي ايران رسيده است. نمايشگاه خط شكسته‌هاي علي طاووسي از روز شنبه 26 دي گشايش يافته و تا اول بهمن نگارخانه صبا در مجموعه فرهنگي هنري صبا را گنجينه‌اي ديگر از تجليات نفيس خوشنويسي فاخر و اصيل ايراني خواهد كرد.

 
 
 

زمان انتشار: جمعه ٢٥ دی ١٣٨٨ - ١٠:٣٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.