اخبار > افتتاح نمايشگاه و رونمايي كتاب آثار خوشنويسي استاد رسول مرادي در نگارخانه آينه


افتتاح نمايشگاه و رونمايي كتاب آثار خوشنويسي استاد رسول مرادي در نگارخانه آينه

 

همزمان با گشايش نمايشگاه آثار خوشنويسي استاد رسول مرادي، چهره برجسته و صاحب‌نام نستعليق ايراني، كتاب آثار اين هنرمند نيز با حضور و سخنراني بزرگان طراز اول فرهنگ، ادب و هنر ايران استادان اسلامي ندوشن، باستاني پاريزي و غلامحسين اميرخاني رونمايي مي‌شود.

همزمان با گشايش نمايشگاه آثار خوشنويسي استاد رسول مرادي، چهره برجسته و صاحب‌نام نستعليق ايراني، كتاب آثار اين هنرمند نيز با حضور و سخنراني بزرگان طراز اول فرهنگ، ادب و هنر ايران استادان اسلامي ندوشن، باستاني پاريزي و غلامحسين اميرخاني رونمايي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر همزمان با گشايش نمايشگاهي كه 120 اثر خوشنويسي استاد رسول مرادي را به شيفتگان اين هنر اصيل ايراني عرضه مي‌دارد كتاب آثار اين استاد صاحب‌نام و طراز اول نستعليق نيز با حضور اهالي هنر رونمايي خواهد شد. شكوه اين مراسم با حضور 3 چهره درخشان فرهنگ، ادب و هنر نيم قرن اخير ايران استادان دكتر محمدعلي اسلامي ندوشن، دكتر محمدابراهيم باستاني پاريزي و استاد غلامحسين اميرخاني پيشكسوت خوشنويسي معاصر دو چندان شده و فرصتي استثنايي براي همه شيفتگان فرهنگ اصيل و هنر متعالي اين سرزمين خواهد بود. نمايشگاه ياد شده كه روز دوشنبه 21 دي ماه گشايش مي‌يابد چشم‌اندازي از سه دهه فعاليت پيگير و حضور بالنده اين هنرمند را در عرصه خوشنويسي ايراني ارائه مي‌كند كه شامل دهه‌هاي 60 ، 70 و 80 بوده و آثار دهه‌هاي 60 و 70 مروري بر آثار گذشته است و در بخش دهه اخير نيز بسياري از آثار براي نخستين بار عرضه مي‌شوند. كليه آثار ارائه شده به خط نستعليق بوده و از اقلام كتابت، مشقي و جلي در ابعاد مختلف نگاشته شده است. آثار تازه‌تر و متعلق به دهه 80 اجرايي ظريف و بديع و هنرمندانه از مواريث ادب و فرهنگ بالنده ايران از جمله شاهنامه حكيم طوس، رباعيات عمر خيام نيشابوري، اشعار حافظ و مولانا جلال‌الدين مي‌باشد. رسول مرادي دارنده مدرك استادي از انجمن خوشنويسان سابقه‌اي درخشان و ممتاز در اين هنر ايراني داشته و با 16 سال سابقه تدريس در انجمن خوشنويسان و مسئوليتهايي در اين زمينه در طول اين سالها بيش از 40 نمايشگاه گروهي و انفرادي در ايران و همچنين سراسر جهان حضور يافته است. وي همچنين صاحب تأليفات متعددي از مقالات در زمينه خوشنويسي و سرمشقهاي نستعليق تا كتابت ديوان نفيس خواجه شيراز و غزليات شمس تبريزي (مولانا) و رباعيات خيام با مقدمه‌هاي اساتيد مسلم ادب و فرهنگ ايران از جمله استاد باستاني پاريزي، دكتر اسلامي ندوشن، بهاءالدين خرمشاهي و ... بوده و هم‌اكنون شاهنامه فردوسي نيز با كتابت اين استاد آماده انتشار مي‌باشد. نمايشگاه سه دهه اثار رسول مرادي كه زوايا و ظرايفي ديگر از گنجينه عظيم و پرافتخار هنر خوشنويسي ايراني را در عصر ما به نمايش مي‌گذارد همراه با رونمايي از كتاب رباعيات حكيم عمر خيام و غزليات شمس به كتابت اين استاد، روز دوشنبه 21 دي ماه رأس ساعت 16 در مجموعه صبا با حضور هنرمندان و عموم علاقمندان برگزار خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٠ دی ١٣٨٨ - ١٠:٣٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.