اخبار > آثار خوشنويسي استاد رسول مرادي در صبا


افتتاح نمايشگاه و رونمايي کتاب
آثار خوشنويسي استاد رسول مرادي در صبا

 

هم‌زمان با گشايش نمايشگاه آثار خوشنويسي استاد رسول مرادي، چهره برجسته و صاحب‌نام نستعليق ايراني، کتاب آثار اين هنرمند نيز با حضور و سخنراني بزرگان طراز اول فرهنگ، ادب و هنر ايران، استادان اسلامي ندوشن، باستاني پاريزي و غلامحسين اميرخاني رونمايي مي‌شود.

هم‌زمان با گشايش نمايشگاه آثار خوشنويسي استاد رسول مرادي، چهره برجسته و صاحب‌نام نستعليق ايراني، کتاب آثار اين هنرمند نيز با حضور و سخنراني بزرگان طراز اول فرهنگ، ادب و هنر ايران، استادان اسلامي ندوشن، باستاني پاريزي و غلامحسين اميرخاني رونمايي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، هم‌زمان با گشايش نمايشگاهي که 120 اثر خوشنويسي استاد رسول مرادي را به شيفتگان اين هنر اصيل ايراني عرضه مي‌دارد، کتاب آثار اين استاد صاحب‌نام و طراز اول نستعليق نيز با حضور اهالي هنر، رونمايي خواهد شد. شکوه اين مراسم با حضور سه چهره درخشان فرهنگ، ادب و هنر نيم قرن اخير ايران، استادان دکتر محمدعلي اسلامي ندوشن، دکتر محمدابراهيم باستاني پاريزي و استاد غلامحسين اميرخاني، پيش‌کسوت خوشنويسي معاصر، دو چندان شده و فرصتي استثنايي براي همه شيفتگان فرهنگ اصيل و هنر متعالي اين سرزمين خواهد بود.

نمايشگاه ياد شده که روز دوشنبه 21 دي ماه گشايش مي‌يابد چشم‌اندازي از سه دهه فعاليت پيگير و حضور بالنده اين هنرمند را در عرصه خوشنويسي ايراني ارائه مي‌کند. آثار دهه‌هاي 60 و 70 مروري بر آثار گذشته است و در بخش دهه اخير نيز بسياري از آثار براي نخستين بار عرضه مي‌شوند. کليه آثار ارائه شده به خط نستعليق بوده و در اقلام کتابت، مشقي و جلي در ابعاد مختلف نگاشته شده است. آثار تازه‌تر و متعلق به دهه هشتاد، اجرايي ظريف و بديع و هنرمندانه از مواريث ادب و فرهنگ بالنده ايران از جمله شاهنامه حکيم طوس، رباعيات عمر خيام نيشابوري، اشعار حافظ و مولانا جلال‌الدين است.

رسول مرادي دارنده مدرک استادي از انجمن خوشنويسان، سابقه‌اي درخشان و ممتاز در اين هنر ايراني داشته و با شانزده سال سابقه تدريس در انجمن خوشنويسان و مسئوليت‌هايي در اين زمينه در طول اين سال‌ها در بيش از چهل نمايشگاه گروهي و انفرادي در ايران و همچنين سراسر جهان حضور يافته است. وي همچنين صاحب تأليفات متعددي از مقالات در زمينه خوشنويسي و سرمشق‌هاي نستعليق تا کتابت ديوان نفيس خواجه شيراز و غزليات شمس تبريزي (مولانا) و رباعيات خيام با مقدمه‌هاي استادان مسلم ادب و فرهنگ ايران از جمله استاد باستاني پاريزي، دکتر اسلامي ندوشن، بهاءالدين خرمشاهي و ... بوده و هم‌اکنون شاهنامه فردوسي نيز با کتابت اين استاد آماده انتشار است.

نمايشگاه سه دهه آثار رسول مرادي که زوايا و ظرايفي ديگر از گنجينه عظيم و پرافتخار هنر خوشنويسي ايراني را در عصر ما به نمايش مي‌گذارد، همراه با رونمايي از کتاب «رباعيات حکيم عمر خيام» و «غزليات شمس» به کتابت اين استاد، روز دوشنبه 21 دي ماه رأس ساعت 16 در مجموعه صبا با حضور هنرمندان و عموم علاقه‌مندان برگزار خواهد شد.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢١ دی ١٣٨٨ - ١٤:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.