• دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > مشاركت سازمان فرهنگي-هنري شهرداري با اكسپوي عكس


مشاركت سازمان فرهنگي-هنري شهرداري با اكسپوي عكس

 

پس از معاونت تجسمي‌وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سازمان فرهنگي-هنري شهرداري، به عنوان دومين سازمان فرهنگي، به منظور حمايت از هنرمندان، اقدام به خريد آثار هنري از اكسپوي عكس كرد.

پس از معاونت تجسمي‌وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سازمان فرهنگي-هنري شهرداري، به عنوان دومين سازمان فرهنگي، به منظور حمايت از هنرمندان، اقدام به خريد آثار هنري از اكسپوي عكس كرد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، دكتر مجيد سرسنگي، قائم مقام سازمان فرهنگي-هنري شهرداري، ضمن بازديد از اولين نمايشگاه فروش آثار عكس ايران، در راستاي حمايت از هنرمندان و تقويت اقتصاد هنر، اقدام به خريد آثاري از عكاسان كرد. گفتني است ‌اين دومين مشاركت مسئولان فرهنگي كشور، پس از حضور دكتر محمود شالويي، معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، در نمايشگاه فروش آثار عكس ايران و خريد آثار از اين نمايشگاه، محسوب مي‌شود.

بسياري از هنرمندان و عكاسان پيش از اين اعلام كرده بودند كه مشاركت فعال و مؤثر نهادها و سازمان‌هاي دولتي در جهت حمايت و پشتيباني از اقتصاد هنر، مي‌تواند روح انگيزه و اميد را در هنرمندان كشور به منظور عرضه آثار خود در داخل ايران ايجاد كند. چرا كه هنرمندان تا پيش از اين ناگزير به ارائه آثار در حراج‌هاي اروپا و حوزه خليج فارس بودند. بايد توجه داشت يك بازار خريد و فروش هنري در سطح ملي، كه در كنار خريداران بخش خصوصي و نگارخانه‌ها، مجموعه داران و سازمان‌ها و مؤسسات غيردولتي ايجاد مي‌شود، به مراتب در ايجاد جريان گسترش توليدات هنر ملي تأثيرگذار و تعيين كننده است. اين هنرمندان خواستار قرار گرفتن مؤسسات اقتصادي دولت، به عنوان پشتوانه قاطع و جدي هنرمندان در ارائه آثار خود و رونق بخشي و شكوفايي اين عرصه شده‌اند.

در اولين نمايشگاه فروش آثار عكس ايران صدها هنرمند عكاس كشورمان، از پيش‌كسوتان تا جوانان، در تجربه‌اي نوين آثار خود را، جهت ساماندهي بازار ملي فروش آثار هنري در داخل كشور به نمايش گذاشته‌اند.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٩ آبان ١٣٨٧ - ١١:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تازه‌های خبری
اخبار
;