آرم فرهنگستان هنر
اخبار > ویژگی بارز اثر استاد صادقی، جامعیت آن است


در دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین محمود دعایی از کارگاه استاد صادقی:
ویژگی بارز اثر استاد صادقی، جامعیت آن است

 

حجت‌الاسلام و المسلمین محمود دعایی نماینده ولی فقیه و مدیر مسئول روزنامۀ اطلاعات، در دیدار از کارگاه «در رثای سیمرغ تجلی» عنوان کرد: ویژگی بارز اثر استاد صادقی، جامعیت آن است و روایت بی‌نقصِ تاریخ مقاومت را در این تابلوها می‌بینیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمود دعایی نماینده ولی فقیه و مدیر مسئول روزنامۀ اطلاعات، در دیدار از کارگاه «در رثای سیمرغ تجلی» عنوان کرد: ویژگی بارز اثر استاد صادقی، جامعیت آن است و روایت بی‌نقصِ تاریخ مقاومت را در این تابلوها می‌بینیم.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، حجت‌الاسلام و المسلمین محمود دعایی، نماینده ولی فقیه و مدیر مسئول روزنامۀ اطلاعات، عصر چهار‌شنبه، 24 دی از کارگاه نقاشی «در رثای سیمرغ تجلی» دیدار کرد. در این دیدار که با حضور علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر و تنی چند از مسئولان فرهنگستان صورت گرفت، استاد حبیب‌الله صادقی، تابلوهایی را که از رشادت‌ها و دلیری‌های سردار بزرگ، شهید سپهبد سلیمانی به تصویر کشیده، روایت کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمود دعایی، در دیدار از کارگاه «در رثای سیمرغ تجلی» عنوان کرد: برپایی این‌چنین نمایشگاه و کارگاهی، امر بسیار بزرگی است. می‌دانیم که اگر به سرانجام برسد، اثری ماندگار خواهد بود و ما امیدوار هستیم که این فرصت برای همه هنردوستان، هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر مقاومت، ایجاد شود تا توفیق بیابند که از همۀ خوبی‌ها، فضایل و نیکی‌های این کارگاه هنری دیدن کنند.

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام دعایی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاد حبیب‌الله صادقی در برپایی این کارگاه، ادامه داد: ویژگی بارز این مجموعه‌ تابلوها، جامعیت آن است. سیر تاریخی که در این نقاشی روایت شده، به سرانجام نیکویی رسیده است. نمایش تاریخ مقاومت‌های جهان؛ از قاره آمریکا که تاریخ مظلومیت سرخ پوستان را می‌بینیم و مقاومت‌های دیگر مناطق و کشورها در این اثر ترسیم شده و در نهایت به منطقه ما و نمایش داعش که نماد خشن‌ترین و بی‌رحم‌ترین مهاجمان تاریخ جهان هستند، رسیده است. اینکه ما به چه صورتی این وحشیان را مغلوب کردیم و پیروز شدیم. تمام این روایت بی‌نقصِ تاریخ مقاومت را در این تابلوها می‌بینیم.

وی به توصیف شخصیت شجاع و کم‌نظیر سردار شهید، حاج‌قاسم سلیمانی اشاره و عنوان کرد: ما در این سلسله‌ نقاشی‌ها تجلیات عرفانی و معنوی سردار سلیمانی را کنار شخصیت نظامی ایشان مشاهده می‌کنیم و اگر آن خمیرمایه و زیربنای معنوی و عرفانی نبود، این دستاوردها از ایشان حاصل نمی‌شد.

نماینده ولی فقیه و مدیر مسئول روزنامۀ اطلاعات در پایان بازدید از کارگاه «در رثای سیمرغ تجلی» تصریح کرد: برپایی چنین نمایشگاه‌هایی در انعکاس خدماتی که قهرمانان مقاومت انجام داده‌اند، ولی گمنام ماندند نیز در انعکاس دستاوردهای آنها بسیار مؤثر است. این نمونه کارگاه‌ها در آموزش، پندگیری و الهام از نتایج مقاومت‌های منطقه و به ویژه ایران عزیز، بسیار مؤثر است و امیدوار هستیم، قدم اولی را که استاد صادقی با زیبایی و هوشمندی و نهایت هنرمندی، برداشتند آغازی باشد بر انعکاس بیشتر این مقاومت‌ها و جاودانه ماندن این چنین آثارهنری.

در پایان این بازدید لوح تقدیری از سوی فرهنگستان هنر به استاد صادقی توسط حجت‌الاسلام دعایی اهدا شد.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩ - ١٦:٢٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

مؤسسات تابعه

پژوهشکده هنر
مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری
مؤسسه فرهنگی هنری صبا


پیوندها

فرهنگستان‌های ایران
دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها
مؤسسات پژوهشی
یاد استاد
پورتال قدیم

تماس با ما

ساختمان مرکزی : تهران- خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 5 - 66954200 دورنگار : 66951167
رایانامه : honar@honar.ac.ir

کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.