آرم فرهنگستان هنر
اخبار > رفتار شباهنگی در نقاشی معاصر ما، نوآورانه و توام با خلاقیت بوده است


«ابراهیم حقیقی» در بازدید از نمایشگاه «جلال شباهنگی» در صبا:
رفتار شباهنگی در نقاشی معاصر ما، نوآورانه و توام با خلاقیت بوده است

 

ابراهیم حقیقی، چهرة ‌نام‌آشنای گرافیک معاصر با حضور در موسسه فرهنگی هنری صبا- که این روزها میزبان نمایشگاه مروری بر آثار هنری «جلال شباهنگی» است- از کارنامه نیم قرن حضور این چهره جریان ساز در هنر معاصر ایران بازدید کرد.

ابراهیم حقیقی، چهرۀ ‌نام‌آشنای گرافیک معاصر با حضور در موسسه فرهنگی هنری صبا- که این روزها میزبان نمایشگاه مروری بر آثار هنری «جلال شباهنگی» است- از کارنامه نیم قرن حضور این چهره جریانساز در هنر معاصر ایران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، این هنرمند و پیشکسوت در بازدید از این نمایشگاه با اشاره به ابعاد و زمینه‌های خلاقیت و نوآوری‌های جلال شباهنگی در رویکرد به کویر، طبیعت و اقلیم، گل و‌مرغ‌های ایرانی خاطرنشان کرد: رفتار او در نقاشی ما یک رفتار نوآورانه و‌ مدرن بوده است.

این طراح و چهره شناخته شده هنری کشورمان در سطح جهان، یادآور شد: شباهنگی در نقاشی تقطیع را وارد می‌کند و جهان شکننده را شکننده‌تر نشان می‌دهد.

 ابراهیم حقیقی، ساماندهی چنین مجموعه‌ای، که حاصل نیم قرن حضور یک چهره اثرگذار در تحول و تکامل تاریخ نقاشی معاصر ایران است، را یک ضرورت در فضای هنر امروز کشورمان ارزیابی کرد و آن را بخشی از جریان، پویش و تداوم هنر ایران در حساسترین دوران‌های خود شمرد.

گفتنی است نمایشگاه آثار استاد جلال شباهنگی با ارائه کارنامه پنجاه سال فعالیت پیوسته و پیگیر یکی از پیشکسوتان نقاشی معاصر از سال ۱۳۴۷ تا جدیدترین آثار متعلق به ایشان و رونمایی از آثار دیده نشده این هنرمند برای نخستین بار، تا 24 دی ماه در نگارخانه «خیال» موسسه فرهنگی هنری صبا برپا خواهد بود.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧ - ٠٨:٢٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

مؤسسات تابعه

پژوهشکده هنر
مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری
مؤسسه فرهنگی هنری صبا


پیوندها

فرهنگستان‌های ایران
دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها
مؤسسات پژوهشی
یاد استاد
پورتال قدیم

تماس با ما

ساختمان مرکزی : تهران- خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 5 - 66954200 دورنگار : 66951167
رایانامه : honar@honar.ac.ir

کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.