آرم فرهنگستان هنر
اخبار > چهل سال هنر انقلاب به روایت اصحاب هنر


برنامه همایش «چهل چراغ هنر» اعلام شد
چهل سال هنر انقلاب به روایت اصحاب هنر

 

معاونت علمی و پژوهشی فرهنگستان هنر با همکاری پژوهشکده هنر، همایش «چهل چراغ هنر؛ جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی ایران» را برگزار می‌کند.

معاونت علمی و پژوهشی فرهنگستان هنر با همکاری پژوهشکده هنر، همایش «چهل چراغ هنر؛ جستاری در چهل سال هنر انقلاب اسلامی ایران» را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، همایش «چهل چراغ هنر» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طی دو روز با ارائه مقالات و سخنرانی‌های علمی برگزار می‌شود.

این همایش با سخنرانی دبیر علمی این نشست‌ها، محمدعلی رجبی، عضو پیوسته و عضو گروه هنرهای سنتی و صنایع‌دستی فرهنگستان هنر، روز دوشنبه 24 دی‌ماه ساعت 14 آغاز می‌شود.

در نشست نخست اولین روز این همایش، محمد رجبی با عنوان «هنر انقلابی، انقلاب هنری»؛ سید محمد بهشتی در خصوص «چهل سال هنر پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بازگشت به خویش» و هادی ربیعی دربارة «تحلیلی بر هنر انقلاب اسلامی بر اساس مبانی حکمی فارابی» به سخنرانی می‌پردازند.

«مروری بر چهل سال تئاتر ایران؛ دستاوردها، چالش‌ها و چشم‌انداز آینده»، «واکاوی شیوه‌های جذب سرمایه در سینمای پس از انقلاب» و «گفتمان موسیقی ایران در چهل سال اخیر»، نیز عنوان مقالاتی است که در دومین نشست نخستین روز «چهل چراغ هنر»، به ترتیب توسط علی منتظری، حمید دهقانپور و کاوه خورابه، با مدیریت عبدالحسین لاله، عضو هیئت علمی فرهنگستان هنر، ارائه می‌شود.

نخستین نشست علمی دومین روز این همایش که 25 دی‌ماه برگزار می‌شود نیز، به ارائه مقالات «خوشنویسی ایران، از انقلاب تا انقلاب» از حمید‌رضا قلیچ‌خانی، «سیر تحول نگارگری در دوران انقلاب اسلامی» از خشایار قاضی‌زاده و «شکوفایی صورت و معنا در نقاشی انقلاب اسلامی ایران» از محمدکاظم حسنوند اختصاص دارد که مدیریت آن را مهدی مکی‌نژاد، عضو هیئت علمی فرهنگستان هنر بر عهده دارد.

مدیر آخرین نشست علمی این همایش نیز حبیب الله صادقی، عضو پیوسته و عضو گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر است که در این نشست مقالاتی چون «چهل سال گرافیک انقلاب اسلامی ایران» توسط محمد خزائی، «سیر تحول عکاسی در ایران؛ 1397-1357» توسط محمد مهدی رحیمیان و «مجسمه سازی در عصر انقلاب اسلامی ایران» توسط طاهر شیخ الحکما ارائه می‌شود.

همزمان با برگزاری این همایش، کتاب‌های انتشارات فرهنگستان هنر (متن) با تخفیف ویژه، در قالب نمایشگاهی، در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. 

همایش «چهل چراغ هنر» روزهای 24 و 25 دی‌ماه، از ساعت 14 تا 18 در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست‌های علمی می‌توانند به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، چهارراه طالقانی، شماره 1552 مراجعه نمایند.

 برای مشاهده پوستر این همایش اینجـا کلیک کنید.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٤ دی ١٣٩٧ - ١٨:٥٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

مؤسسات تابعه

پژوهشکده هنر
مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری
مؤسسه فرهنگی هنری صبا


پیوندها

فرهنگستان‌های ایران
دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها
مؤسسات پژوهشی
یاد استاد
پورتال قدیم

تماس با ما

ساختمان مرکزی : تهران- خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 5 - 66954200 دورنگار : 66951167
رایانامه : honar@honar.ac.ir

کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.