آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بافته ایی از جنس «حماسه»


بافته ایی از جنس «حماسه»

 

تعدادی از دستبافت های هنرمندان افغانستان که نمایشگر صحنه های جهاد و پایداری این کشور می باشد، به دبیرخانه « نمایشگاه بین المللی هنر انقلاب » رسید.

تعدادی از دستبافت های هنرمندان افغانستان که نمایشگر صحنه های جهاد و پایداری این کشور می باشد، به دبیرخانه « نمایشگاه بین المللی هنر انقلاب » رسید.

به گزارش ستاد خبری همایش و نمایشگاه هنر انقلاب، تعدادی از  فرش های دستباف هنرمندان افغانستان که در آن صحنه هایی از جهاد، استقامت و پایداری مردم و مجاهدان این کشور می باشد تحویل دبیرخانه نمایشگاه بین المللی هنر انقلاب، گردید.

این آثار که از جهت بازتاب روح حماسه و مقاومت در هنر مردمی افغانستان و تعامل نزدیک هنرهای سنتی و صنایع دستی این کشور با شرایط و حوادث سیاسی و اجتماعی و تجلی هویت مردمی هنر مقاومت افغانستان حائز اهمیت بوده، هم اکنون آماده حضور در نمایشگاه بزرگ هنر انقلاب گردیده است.

گفتنی است نمایشگاه و همایش بین المللی هنر انقلاب با مشارکت کشورهایی که در قرن اخیر تجربه انقلاب را پشت سر نهاده اند از جمله روسیه، چین، کوبا، مکزیک و مقاومت فلسطین، بهمن ماه سالجاری در مؤسسه فرهنگی هنری صبا برای نخستین بار برگزار می گردد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١ بهمن ١٣٨٥ - ١٠:٢٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

مؤسسات تابعه

پژوهشکده هنر
مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری
مؤسسه فرهنگی هنری صبا


پیوندها

فرهنگستان‌های ایران
دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها
مؤسسات پژوهشی
یاد استاد
پورتال قدیم

تماس با ما

ساختمان مرکزی : تهران- خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 5 - 66954200 دورنگار : 66951167
رایانامه : honar@honar.ac.ir

کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.