آرم فرهنگستان هنر
اخبار > پنجمين هم انديشي نقد هنر برگزار شد


پنجمين هم انديشي نقد هنر برگزار شد

 

پنجمين هم انديشي نقد هنر پژوهشكده هنر فرهنگستان هنر، با عنوان نقدها و فرهنگ‌ها، روز يكشنبه، 16 دي ماه، در محل موزه هنرهاي معاصر تهران (سالن سينما تك) برگزار شد. به گزارش دبير گروه پژوهشي نقد هنر فرهنگستان هنر، گروه پژوهشي نقد هنر در سال 1385 بر آن شد تا يكي از زيرمجموعه‌هاي محور كلي نقد و مطالعات فرهنگي را براي فعاليت انتخاب كند، از اين رو، جهت گيري تحقيقات و مباحث درون گروهي در آن سال، متوجه موضوع نقد بومي‌(Native Criticism) شد و چهارمين هم انديشي با عنوان «نقد بومي؛‌ 1» با دبيري علمي ‌آقاي علي اصغر بياني برگزار شد.

پنجمين هم انديشي نقد هنر پژوهشكده هنر فرهنگستان هنر، با عنوان نقدها و فرهنگ‌ها، روز يكشنبه، 16 دي ماه، در محل موزه هنرهاي معاصر تهران (سالن سينما تك) برگزار شد.

به گزارش دبير گروه پژوهشي نقد هنر فرهنگستان هنر، گروه پژوهشي نقد هنر در سال 1385 بر آن شد تا يكي از زيرمجموعه‌هاي محور كلي نقد و مطالعات فرهنگي را براي فعاليت انتخاب كند، از اين رو، جهت گيري تحقيقات و مباحث درون گروهي در آن سال، متوجه موضوع نقد بومي‌(Native Criticism) شد و چهارمين هم انديشي با عنوان «نقد بومي؛‌ 1» با دبيري علمي ‌آقاي علي اصغر بياني برگزار شد.

پس از طرح مباني و ارائه الگوهايي از نقد بومي، اعضاي گروه نقد هنر در سال 1386 نيز مباحث پيشين را با عمق و دامنه بيشتري دنبال كردند و بنا شد در شانزدهم دي ماه نتيجه مطالعات و تحقيقات در قالب مقالاتي از جانب اعضاي گروه به همراه مقالات تني‌چند از ديگر صاحب‌نظران اين حوزه در قالب هم انديشي «نقد بومي؛ ‌2» ارائه شود.

از اين رو هم انديشي نقد بومي‌ (2) با دبيري علمي‌ جناب آقاي فرشيد ابراهيميان و با دعوت از منتقدان و كارشناسان هنرهاي نمايشي از اعضاي كانون جهاني منتقدان تئاتر و منتقدان ايراني برگزار شد. پروفسور لين شين از چين و پروفسور ديپا پونجاني از هند، در كنار صاحب نظراني چون فرهاد ناظرزاده كرماني، علي اكبر فرهنگي، محمد ضيمران و اعضاي هيئت علمي‌ پژوهشكده هنر، آقايان بهمن نامورمطلق، دبير فرهنگستان هنر، عبدالحسين لاله، حسن بلخاري، رئيس پژوهشكده هنر و ساير اعضاي گروه نقد هنر از جمله آقايان اكبر عالمي، مهرداد احمديان، مرتضي گودرزي ديباج، حبيب الله درخشاني، حسين ياوري و خانم نير طهوري مقالات خود را در سه پانل با عناوين: ضرورت نقد بومي، نقد و زمينه‌هاي فرهنگي، هم گرايي و واگرايي در نقد، ارائه كردند.

قابل ذكر است گزارش اين هم انديشي به زودي در همين وب‌گاه در دسترس قرار خواهد گرفت.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٢ دی ١٣٨٦ - ١١:٤٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

مؤسسات تابعه

پژوهشکده هنر
مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری
مؤسسه فرهنگی هنری صبا


پیوندها

فرهنگستان‌های ایران
دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها
مؤسسات پژوهشی
یاد استاد
پورتال قدیم

تماس با ما

ساختمان مرکزی : تهران- خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 5 - 66954200 دورنگار : 66951167
رایانامه : honar@honar.ac.ir

کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.