اخبار > هنر عاشورا با «مکتب عاشورا به روایت هنرمندان» به صبا می‌آید


هنر عاشورا با «مکتب عاشورا به روایت هنرمندان» به صبا می‌آید

 

مؤسسه فرهنگی هنری صبا با نمایشگاه «مکتب عاشورا به روایت هنرمندان» سیر تحول هنر عاشورایی معاصر را در سال‌های پس از انقلاب اسلامی به‌روایت گرایش‌های مختلف، از سنتی تا معاصر، به نمایش می‌گذارد.


مؤسسه فرهنگی هنری صبا با نمایشگاه «مکتب عاشورا به روایت هنرمندان» سیر تحول هنر عاشورایی معاصر را در سال‌های پس از انقلاب اسلامی به‌روایت گرایش‌های مختلف، از سنتی تا معاصر، به نمایش می‌گذارد.
به گزارش روابط‌عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، این نمایشگاه که در آستانه ایام اربعین امام حسین(ع)، از 12 تا 16 مهر 1399، در نگارخانه استاد حسین لرزاده و نگارخانه استاد محمود فرشچیان برگزار می‌شود، شامل آثاری از نقاشان نام‌آشنا و پیش‌کسوت قهوه‌خانه، نقاشان صاحب‌نام معاصر در رویکردهای مختلف، و منتخبی از آثار کارگاه تخصصی سال‌های گذشته در فرهنگستان هنر و موزه فلسطین است که در تنوع شیوه‌های ارائه‌شده، سیری از چهل سال تداوم و تحول این هنر را از سنت تا نوگرایی به نمایش می‌گذارد.
در این نمایشگاه 6 اثر متعلق به گنجینه فرهنگستان هنر و در گرایش‌های نقاشی مدرن و معاصر با مضمون عاشورایی است که استادانی چون ایرج اسکندری، مصطفی گودرزی، مهدی حسینی، عبدالحمید قدیریان، غلامعلی طاهری، حبیب‌الله صادقی، و محمود طوفان (از گنجینه شخصی) آنها را با موضوع بازآفرینی تصویری ترکیب‌بند ماندگار محتشم کاشانی، خلق کرده‌اند.
در گرایش سنتی نیز در کنار چند اثر از مهدی طالعی‌نیا، هنرمند پرده‌نگار قهوه‌خانه‌ای، تعدادی از آثار خلق‌شده در کارگاه موزه فلسطین از استادانی همچون مرحوم محمد فراهانی و مرحوم علی‌اکبر لرنی، منصور وفایی و حسن اسماعیل‌زاده (چلیپا)، و نیز آثار خلق‌شده در کارگاه فرهنگستان هنر از مراد فتاحی، محمدرضا فرزانه و عفت تکلو به نمایش گذاشته شده است.
این نمایشگاه که آیین گشایش آن شنبه 12 مهر 1399، ساعت 16، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد، تا 16 مهر 1399، ادامه خواهد داشت.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٩ مهر ١٣٩٩ - ١١:٢٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج