اخبار > نخستین نشست معماری معاصر مساجد برگزار می‌شود


نخستین نشست معماری معاصر مساجد برگزار می‌شود

 

نخستین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی معماری معاصر مساجد 14 مهر 1398 در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

نخستین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی معماری معاصر مساجد 14 مهر 1398 در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، نخستین نشست از سلسله نشست‌های معماری معاصر مساجد با سخنرانی سید محمد بهشتی، عضو پیوسته و رئیس گروه تخصصی معماری و شهرسازی فرهنگستان هنر، و شهرام پازوکی، عضو گروه فلسفه هنر فرهنگستان هنر، همراه خواهد بود. محمدسعید ایزدی، دیگر عضو گروه تخصصی معماری و شهرسازی، دبیر این سلسله نشست‌ها و عهده‌دار راهبری سخنرانی‌هاست.

سلسله نشست‌های معماری معاصر مساجد در راستای اهداف و مأموريت‌هاي گروه تخصصی معماري و شهرسازي فرهنگستان هنر، با همكاري دبيرخانه شوراي عالي معماري و شهرسازي وزارت راه و شهرسازی؛ وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی؛ و همچنین دیگر دستگاه‌های مرتبط، به موضوع معماري معاصر مساجد می‌پردازد. این گروه، در نظر دارد پس از برگزاری این سلسله نشست‌ها، بيانيه‌اي با هم‌فکری متخصصان تهیه و تدوین کند و سپس آن را به‌منظور سياست‌گذاري و سامان‌دهی وضعیت معماری مساجد، به شوراي عالي انقلاب فرهنگی و دستگاه‌های مرتبط پیشنهاد دهد.

این سلسله نشست‌ها، که با حضور استادان و صاحب‌نظران حوزه معماری و شهرسازی و میان‌رشته‌ای برپا خواهد شد، با طرح بنيان‌های نظري آغاز می‌شود و به معرفي نمونه‌هایی از تجارب موفق و ناموفق معماري معاصر مساجد در كشورهاي اسلامي و همچنین معماری ایرانی می‌پردازد.

نخستین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی معماری معاصر مساجد، روز یکشنبه 14 مهر 1398 ساعت 16، آغاز می‌شود و از آن پس، به مدت دَه جلسه هر دو هفته یک‌بار روزهای یکشنبه‌ در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از خیابان طالقانی، شماره 1552، میزبان هنردوستان خواهد بود.

برای دریافت پوستر، اینجــــــــــا  کلیک کنید.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٩ مهر ١٣٩٨ - ٠٩:١٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج