اخبار > بازدید رئیس فرهنگستان هنر از نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم


بازدید رئیس فرهنگستان هنر از نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

 

رئیس فرهنگستان هنر، به همراه جمعی از مدیران این فرهنگستان، با حضور در بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد.

رئیس فرهنگستان هنر، به همراه جمعی از مدیران این فرهنگستان، با حضور در بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق، رئیس این فرهنگستان، به همراه جمعی از مدیران فرهنگستان هنر، عصر چهارشنبه، 7 اردیبهشت 1401، با حضور در مصلای تهران، از بخش‌های مختلف بیست‌ونهمین‌ نمایشگاه بین‌المللی قرآن بازدید کرد.

بهمن نامورمطلق پس از بازدید از بخش‌های نمایشگاه، در سخنانی کوتاه، ضمن تشکر از دست‌اندرکاران نمایشگاه، گفت: بهتر است نمایشگاه قرآن بهترین نمایشگاه در سطح کشور باشد؛ هم از نظر معنویت و هم از منظر زیبایی‌شناسی. این نمایشگاه برای نشان‌دادن عناصر معنوی مبتنی بر قرآن است ولی در عین حال می‌توان با استفاده از آثار استادان، شکل و قالب‌های زیباتر، فضاسازی و چیدمان بهتر، بر زیبایی و غنای نمایشگاه افزود.

رئیس فرهنگستان هنر با بیان اینکه نمایشگاه قرآن یکی از نمایشگاه‌های بسیار خوب کشور ما بوده است گفت: متأسفانه، به علت همه‌گیری بیماری کرونا چند سالی است این نمایشگاه ضربه خورده و امیدوارم با استمرار، جایگاه خودش را، به‌خصوص از لحاظ زیبایی‌شناسی، پیدا کند و به‌عنوان الگو در دیگر کشورهای اسلامی تکثیر شود.

در این بازدید، علیرضا اسماعیلی، عبدالرحیم فیروززاده، مسعود ناصری، جمشید حقیقت‌شناس، نادر قربانی و حسین مهدلو، از مدیران فرهنگستان هنر، حضور داشتند.

 

آثار فرهنگی و صنایع دستی قرآنی، الگو‌های فرهنگی، آموزش نوین قرآن، طرح بشری، آوا‌ها و نغمات قرآنی، باغ آیات، بین‌الملل، ترجمه قرآن، ترویج فرهنگ نهج‌البلاغه، تلویزیون اینترنتی، جهاد تبیین، نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی و حاکمیتی، خادمان قرآن، خانواده و سبک زندگی قرآنی، راه‌یافتگان، رهبر قرآنی، ستاره‌های زمین‌ (ابر پویش جلسات خانگی)، عفاف و حجاب، فرهنگ دانش‌بنیان، مسجد جامعه‌پرداز و تمدن‌ساز، مشاوره‌های قرآن‌بنیان، نشر مکتوب و دیجیتال دینی، نوجوان، نهاد‌ها و مؤسسات مردمی، هنر‌های دینی از‌ جمله بخش‌های مختلف این دوره از نمایشگاه محسوب می‌شود.

 
 
 

زمان انتشار: پنج شنبه ٨ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٤:٥٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.